Home / MotoGP / Pedrosa do Acosty: „Powinieneś być bardzo dumny”

Pedrosa do Acosty: „Powinieneś być bardzo dumny”

Pedro Acosta zaskakuje i przekracza oczekiwania prawdopodobnie każdego, kto wie coś o wyścigach motocyklowych. Ostatnio na temat młodego Hiszpana wypowiedział się jego rodak – Dani Pedrosa, który jest obecnie kierowcą testowym KTM-a, i w najbliższy weekend po raz pierwszy będzie miał okazję dzielić tor z Rekinem. Pedrosa często udziela się po wyścigach w telewizji DAZN. Tak stało się również po fenomenalnym w wykonaniu zawodnika Tech3 GP Ameryk, gdzie dwójka wymieniła ze sobą kilka zdań.

Przed krótką rozmową z Pedro, Dani Pedrosa tak wypowiedział się o dotychczasowych wynikach debiutanta w klasie królewskiej: „Chciałbym podkreślić, że było wiele oczekiwań co do Pedro, związanych z tym jak dobrze sobie poradzi, jak silny wychodzi z Moto2, ale on przekracza nawet te oczekiwania.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Legenda MotoGP pogratulowała też Acoście jego niesamowitej jazdy, i poprosiła o drobną pomoc w nadchodzącym GP Hiszpanii: „Co za wyścig, początek wyścigu był spektaklem. To była przyjemność widzieć cię walczącego o zwycięstwo i powinieneś być bardzo dumny; w trzech wyścigach dwukrotnie stałeś na podium. Mam nadzieję, że dasz mi koło [pozwolisz pojechać za tobą]! Miało być na odwrót – uczysz się, ale biorąc pod uwagę, jak szybko jeździsz, teraz to ja będę musiał podążać za tobą.”

Na co Acosta odpowiedział: „Nie wydaje mi się, by tak miało się stać. Wciąż musimy się wiele nauczyć, zwłaszcza tego, co ci powiedziałem: bierzemy sobotnie wyścigi, aby zobaczyć, jak będzie w niedzielę, ponieważ wczorajszy wyścig pomógł nam zobaczyć, że na miękkich oponach nie dalibyśmy sobie rady.” Acosta wspomniał też o świetnej pracy, jaką wykonuje Dani dla KTM-a. „Dajesz nam motocykl, który jeździ spektakularnie i który jest bardzo stabilny. Zobaczymy, czy krok po kroku także mi uda się go poprawić!”

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

Komentarze: 1

  1. Ale to będzie moc Acosty w Jerez coś czuję. Tor który lubi + KTM był tu bardzo mocny rok temu. Oby jeszcze Binder się obudził, bo teraz po prostu jeździ poniżej oczekiwań. No i jeszcze Pedrosa wraca. Oby się Gigiemu dall’Igni aż głupio zrobiło, tak dla równowagi w mistrzostwach :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,431 sek