Home / Moto2 / Moto3 / Filip Salac za Lowesa w Marc VDS w sezonie 2024!

Filip Salac za Lowesa w Marc VDS w sezonie 2024!

Filip Salac został potwierdzony w zespole Marc VDS na następny sezon Moto2. W drużynie może dojść do zmiany obu obecnych zawodników: Tony Arbolino może awansować do MotoGP, natomiast Sam Lowes przeniesie się do mistrzostw świata WSBK w nowym programie we współpracy z belgijską strukturą.

W wieku 21 lat, Salac rozpoczął swój drugi sezon w Moto2. Reprezentuje barwy Gresini, a jego postęp jest widoczny: w tym roku regularnie zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce, zdobył już podium i pole position, podczas gdy w 2022 roku tylko trzy razy znalazł się w pierwszej dziesiątce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Marc van der Straten, właściciel zespołu, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy powitać w naszej drużynie Filipa i docenić jego talent oraz zaangażowanie. Cicho, ale skutecznie podążał swoją ścieżką, aby stać się jednym z liderów w tym sezonie. Znamy umiejętności Filipa i z dumą przekażemy mu całe nasze doświadczenie, aby pomóc mu osiągnąć szczyt. Jesteśmy pewni, że w barwach Elf Marc VDS włoży całe serce w zdobywanie jak najlepszych wyników.”

Źródło: motorcyclesports.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Krok naprzód dla Salaca, oby to pomogło w awansie do MotoGP. Kibicuję mu, bo to w końcu nasz prawie-rodak z Czech, w dodatku spoza tych standardowych krajów z Europy Południowej.
    Tylko szkoda, że nie ma już Brna w kalendarzu… a przecież mogłoby wskoczyć za Finlandię czy tam Kazachstan :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 2,296 sek