Home / Moto3 / Nowy zespół ujawnia kolory na 2015 rok

Nowy zespół ujawnia kolory na 2015 rok

AU1277411

Nowy zespół Moto3 – Sepang International Circuit (SIC) – ujawnił swoją szatę graficzną na nadchodzący sezon.

Zespół odrodził się niczym feniks z popiołów na pozostałościach Caterhama z Moto2. Malezyjska ekipa będzie sponsorowana przez Drive M7 (wcześniej znane z udzielania wsparcia stajni Aspar w MotoGP), a ścigać się będzie na motocyklach KTM, które dosiądą lokalna gwiazda Zulfahmi Khairuddin oraz Czech Jakub Kornfeil.

Khairuddin będzie chciał zdobyć choć dwa miejsca na podium tak jak w 2012 roku, po dwóch dość słabych sezonach.
„Ścigam się już w mistrzostwach świata od pięciu lat  i wspaniale będzie teraz walczyć dla  malezyjskiej drużyny”– powiedział Khairuddin.

„Jestem bardzo podekscytowany tworzeniem nowego zespołu. Mam nadzieję, że to będzie lepszy rok niż te poprzednie. Jednym z moich celów jest walka od pierwszej rundy i wiem, że mamy na to szanse”.
Kornfeil, dwunasty w klasyfikacji generalnej poprzednich mistrzostw świata, ciągle liczy na pierwsze podium i dodaje: „Byliśmy w Malezji od 16 stycznia i było wspaniałe móc korzystać z toru przez cały dzień w tak dobrych warunkach. Bardzo dziękuję SIC za taką możliwość”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dawny menedżer zespołu Caterham Johan Stigefelt będzie kontynuował swoją rolę w nowo powstałym zespole  'Drive M7 SIC Racing Team’.

„Chciałbym, aby nasz zespół zdobył kilka miejsc na podium i regularnie walczył w ścisłej czołówce”– powiedział były kierowca wyścigowy. „Wierzę że mamy silny zespół i dwóch dobrych kierowców, którzy są zdeterminowani aby pokazać swoje możliwości. Sądzę, że Jakub i Zulfahmi mogą osiągnąć znakomite wyniki. Oni są świetni, lubią pracować razem i to jest kolejna przewaga naszego zespołu”.

„Posiadanie Drive M7 jako tytularnego sponsora bardzo wiele dla nas znaczy. Nadali naszemu zespołowi idealną formę. Mieć ich jako partnera to przywilej”  – dodał Stigefelt. „Chciałbym bardzo podziękować Dato’ Razlan`owi za zaufanie jakim mnie obdarzył przy tworzeniu tego zespołu, oraz SIC za umożliwienie mi pracy u nich. Mam nadzieję, że pokażemy nasze DZIĘKUJĘ i wyrazy uznania w postaci dobrych wyników”

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. a co się stało z Caterhamem ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 1,438 sek