Home / Moto3 / Rossi i Aspar łączą siły by pomóc młodym zawodnikom

Rossi i Aspar łączą siły by pomóc młodym zawodnikom

Dwaj wielcy kierowcy, czterokrotny mistrz świata Jorge Martinez „Aspar” i Valentino Rossi, łączą swoje siły, aby pomóc młodym zawodnikom na początku swojej przygody z wyścigami.  

Niedawno otwarta Akademia Wyścigowa VR46, już szkoli nowe talenty. Teraz dodatkowo zyska specjalistyczne zaplecze logistyczne, które zapewni im Martinez. Najlepsi zawodnicy z Akademii VR46 dostaną szansę na starty w CEV Mistrzostwach Hiszpanii w zespole należącym do Aspara.

Pierwszym zawodnikiem, który podpisał kontrakt z nowym teamem został Luca Marini, przyrodni brat Rossiego. Włoch zadebiutuje w mistrzostwach, podczas kończącej sezon rundy, która odbędzie się w Jerez.

Marini startował w tym roku z dziką kartą w Grand Prix, kiedy to podczas wyścigu na torze w Misano, przewrócił się na pierwszym zakręcie.

Marini był łączony z nowym zespołem Rossiego, który będzie w przyszłym roku startował w klasie Moto3. Jak dotąd jedynym zawodnikiem Team Sky jest Romano Fenati.

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarze 2

  1. Czyli kto zajmie miejsce w Team Sky u boku Fenatiego?Mówiło się o Bagnai’i.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 1,809 sek