Home / MotoGP / VR46 walczy o drugi motocykl fabryczny

VR46 walczy o drugi motocykl fabryczny

Wraz z przejściem zespołu Pramac do Yamahy, Ducati zapowiedziało, że dostarczy tylko jeden fabryczny motocykl GP25 pozostałym dwóm zespołom satelickim w 2025 roku – Gresini lub VR46. Choć to jeszcze nieoficjalne, ma on trafić do VR46, a jeździć ma na nim Fabio Di Giannantonio. Jednak zespół ma nadzieję, że przekona Ducati.

Mimo że dyrektor generalny Ducati Corse, Gigi Dall’Igna, stwierdził, że planują dostarczyć tylko jeden fabryczny motocykl zespołowi satelickiemu, VR46 nie ukrywa swoich ambicji na więcej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Menadżer zespołu, Uccio Salucci, przyznał w rozmowie z GPOne.com, że starają się zapewnić sobie dwa motocykle w specyfikacji fabrycznej na 2025 rok, w takim układzie jak aktualnie z Pramakiem: „Dla nas nawet posiadanie jednego fabrycznego motocykla jest wyjątkowe, ponieważ dopiero dwa lata temu staliśmy się referencyjnym zespołem Ducati. Jednak mocno naciskam, aby zdobyć drugi motocykl fabryczny, ale to nie jest łatwe. Obecnie pracujemy nad tym, aby Ducati mogło spełnić nasze żądanie”.

Mimo to, VR46 byłby zadowolony, nawet jeśli skończą tylko z jednym fabrycznym motocyklem w 2025 roku: „W najgorszym przypadku będziemy używać tylko jednego fabrycznego motocykla, a drugim będzie GP24 ze wszystkimi możliwymi ulepszeniami do końca roku”.

Źródło: motorcyclesports.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

komentarzy 11

 1. GP 25 dla VR46 wydawało się oczywistym rozwiązaniem G.Antonnio zasłużył sobie na przynajmniej sezon jazdy fabryczną maszyną Ducati.
  Natomiast mocno wątpię, czy fabryka będzie chciała udostępniać czwarty motocykl fabryczny satelicie jednak sporo mniej związanej z nimi niż było to w przypadku Pramaca.
  W sumie też specjalnie nie ma też komu .
  Bardzo jestem ciekawy jak Pramac odnajdzie się pod skrzydłami Yamahy w przyszłym sezonie.

  • nie widze 1 powodu ze sobie zasluzyl

   • Tomash2024

    G. Antonio jest obecnie 8 w klasyfikacji generalnej, jest drugim nie fabrycznym Ducati w pierwszej dziesiątce po Marqezie 93 !
    To chyba wystarczający argument, aby Ducati po końcówce zeszłego sezonu i pozycji w generalce w obecnym dało mu szansę pokazania się w stawce na fabrycznym motocyklu GP25.
    Miejmy też miarę, będzie on testerem części dla fabrycznego zespołu.
    Kolejne GP 23, to Alex Marqez który jest obecnie 10 w generalce .

    Jaki w takim razie jest dla ciebie logiczny powód, aby to komuś innemu zaoferować GP 25, i kto by to miał być?

 2. Oby się udało! I do tego jeszcze zakontraktować jakiegoś konkretnego zawodnika na przyszły sezon.

 3. Ja bym chciał aby jeden motocykl gp25 otrzymało VR46 a drugi np. dla Gresiniego i Alexa Marqeza

  • Byłoby swietnie .

  • Julian

   Może i dla kibiców oraz samego zainteresowanego było by to dobre rozwiązanie, natomiast jaki interes miało by w tym Ducati?
   Zostało dwa i pół sezonu do końca tej specyfikacji MotoGP. Maszynę mają na bardzo wysokim poziomie, który spokojnie utrzymają do końca 26 roku, szczególnie, że będą mieli dwóch najbardziej utytułowanych zawodników w stawce, którzy co najwyżej będą zaglądać sobie sami w telemetrię, a nie zawodnikom którzy są obecnie po koniec pierwszej dziesiątki.

 4. Myślę że zobaczymy wszyscy jakie to dopiero będą jaja i cyrki w zespole Ducati w przyszłym roku. 😂

  • sWojtas

   Cyrki w jakim sensie?
   Na bank spotkają się z sobą dwa różne charaktery w jednym box-sie, atmosfera będzie tym grubsza im bardziej jeden z nich będzie celebrować wygraną w wyścigu czy sprincie.

   Obaj będą dysponować takim samym motocyklem w fabrycznej specyfikacji, wątpię, aby Ducati choćby przez myśl przeszło faworyzowanie któregoś z zawodników.
   Już z Lorenzo i Dovim 04 im to nie wyszło, kiedy próbowali nakłonić Hiszpana do jazdy pod Włocha.

   • Ita też będą robić tym razem, na pewno uznają ze Włoch jest z racji wieku, pochodzenia itp bardziej perspektywiczny i będzie dla nich przynajmniej po cichu Numerem 1, natomiast tak jak pisałem Marca wzieli zamiast Martina że względów marketingowych co tylko pokazuje ich wyrachowanie ale i przemyślane działanie. Ci im da że wygra mistrza znów Marc? Że 8 krotny mistrz znów wygral majstra? Oni już mają co c cieli że 8 krotny mistrz pchał się do nich łokciami i za darmo by jeździć na ducati. Wygrać znów cykl będzie! Miał Pecco, a promować markę Marc. Oczywiście każdy z nich b2edzie miał swojqe racje i dlatego będzie mocno iskrzyc w boksach prawdopodobnie.

 5. Ducati strzeliło sobie w oba kolana na przyszły sezon ;)
  Zamiast teraz dać drugi fabryczny motocykl Toprakowi. To kombinują jak banda idiotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 1,917 sek