Home / Moto3 / Scott Deroue zastąpi Jaspera Iwemę w RW Racing

Scott Deroue zastąpi Jaspera Iwemę w RW Racing

Scott Deroue

Zespół RW Racing podpisał umowę ze Scottem Deroue, który będzie startować obok Any Carasco. 18-latek jest debiutantem w Moto3, do tej pory jeździł – z powodzeniem – w Red Bull Rookies Cup.

18-latek podpisał z RW Racing dwuletnią umowę. „Wygrywał wyścigi w Red Bull Rookies Cup, więc wiemy, na co go stać. To bez wątpienia wielka szansa dla niego. Mamy nadzieję, że w pełni ją wykorzysta. Dopiero skończył 18 lat. Sezon 2014 będzie dla niego rokiem nauki. Nie stawiamy mu konkrentych celów, miejsc czy ilości punktów do zdobycia. Powinien jednak pokazywać tendencję zwyżkową” – powiedział Jarno Janssen, który jest menedżerem stajni RW.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Holenderski zawodnik i Ana Carasco zastąpią w 2014 roku dotychczasowy skład zespołu RW, który stanowili Jakub Kornfeil i Jasper Iwema. Czeski motocyklista przeniósł się do mistrzowskiego Calvo. Iwema pozostaje bez posady.

„Podpisanie umowy ze Scottem oznacza, że RW Racing i Jasper Iwema rostają się po roku wspólpracy. Przykro nam, że musi odejść. Niestety, nie mogliśmy znaleźć odpowiedniego wsparcia.” – przyznał właściciel, Roelof Waninge. „Mamy nadzieję, że uda mu się znaleźć sposób na pozostanie w tej rywalizacji, ponieważ jest walecznym zawodnikiem. Życzymy mu wszystkiego najlepszego.”

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 1,118 sek