Home / MotoGP / AC Milan w hołdzie Simoncelliemu

AC Milan w hołdzie Simoncelliemu

W niedzielnym meczu przeciwko Lecce, piłkarze AC Milan uczcili pamięć, tragicznie zmarłego w październiku, Marco Simoncelliego. Nie od dziś wiadomo, że Włoch był zagorzałym kibicem włoskiego klubu.

23 października minionego roku, w świecie sportów motorowych doszło do ogromnej tragedii. Zaledwie 24’letni wówczas „SuperSic” zginął w wypadku, jaki miał miejsce na malezyjskim torze Sepang. Zaledwie tydzień wcześniej sięgnął on po swój najlepszy finisz w MotoGP, jakim była druga lokata wywalczona na obiekcie Phillip Island w Australii.

Tysiące kilometrów dalej, tego samego dnia, AC Milan walczył na wyjeździe z drużyną Lecce w jednym z meczy na drodze do mistrzostwa Serie A. Wówczas obie drużyny złożyły hołd #58, a cztery miesiące później, podczas ponownego spotkania, uczyniły podobny gest. Jak na ironię, zaledwie kilka dni po powrocie z Malezji, Marco planował odwiedzić centrum sportowe Milanello, należące do AC Milan.

W niedzielę, tym razem na San Siro, tuż przed meczem przeciwko Lecce, na środku boiska pojawiło się pięćdziesięcioro ośmioro dzieci ze szkółki piłkarskiej Milanu w Coriano (rodzinna miejscowość „SuperSica”). Miały one na sobie koszulki fundacji imienia Marco Simoncelliego, a dodatkowo dwójka z nich trzymała koszulkę AC Milan, z numerem #58 i inicjałami „SIC”, którą podpisali wszyscy piłkarze owej drużyny. Pojawił się też wielki baner ze zdjęciem Simoncelliego.

Chociaż te dwie dyscypliny sportowe wydają się być od siebie naprawdę odległe, to w rzeczywistości tak nie było. Simoncelli od wielu lat był wielkim fanem „Rossonerich”, a dodatkowo miał wielu przyjaciół i dobrych znajomych w szeregach samego zespołu. Trzeba tu zwłaszcza wspomnieć o kapitanie Massimo Ambrosinim czy bramkarzu Christianie Abbiatim.

Ciao Marco!

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Komentarze: 1

  1. nie przepadam za Milanem ale ładnie z ich strony za taki gest. Sic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
169 zapytań w 1,643 sek