Home / MotoGP / Fausto Gresini nie żyje

Fausto Gresini nie żyje

Po dwumiesięcznej walce o życie, zmarł szef zespołu Gresini Racing, były dwukrotny mistrz świata Fausto Gresini. Włoch trafił do szpitala z koronawirusem pod koniec grudnia ubiegłego roku. Zmarł z powodu zapalenia płuc wywołanego COVID-19.

Gresini leczony był najpierw w Imoli, a potem w Bolonii, na specjalistycznym oddziale dla chorych na COVID-19. W styczniu, gdy jego stan się poprawił, został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Później jednak zapalenie płuc nasiliło się i lekarze zmuszeni byli ponownie wprowadzić go w śpiączkę. We wtorek oficjalnie ogłoszono, że były zawodnik zmarł.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Gresini ścigał się w mistrzostwach świata w klasie 125ccm w latach 1983 – 1994. Dwukrotnie zdobył tytuł na motocyklu Garelli – w sezonach 1985 – 1987. Wygrał 21 wyścigów, i 47 razy stał na podium.

Po zakończeniu kariery szybko, w 1997 roku założył zespół. Jeździli dla niego tacy zawodnicy jak Alex Barros, Daijiro Kato, Sete Gibernau, Marco Melandri, Toni Elias, Marco Simoncelli czy Jorge Martin.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

komentarzy 10

  1. To nie czas i nie miejsce. Tutaj tylko smutek. RIP Fausto.

  2. Spoczywaj w pokoju Fausto.

  3. Na innych stronach syn dementował. Podobno bardzo krytyczny stan ale żyje

  4. Jednak faktycznie nie żyje. Wielka strata dla wyścigów. RIP

  5. Daijiro Kato w 2003r., Marco Simoncelli w 2011r… a teraz szef reprezentowanego przez ich obu zespołu, czyli Fausto Gresini :(

    [*] R.I.P. [*]

    Ogółem czterech kierowców zdołało wygrać mistrzostwa świata w barwach tej ekipy – Daijiro Kato (2001, 250cc), Toni Elias (2010, Moto2), Jorge Martin (2018, Moto3) i Matteo Ferrari (2019, MotoE).

  6. Bardzo smutna informacja i duża strata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
170 zapytań w 1,577 sek