Home / MotoGP / Alex Marquez z karą cofnięcia na polach startowych

Alex Marquez z karą cofnięcia na polach startowych

Alex Marquez po swoim pierwszym podium na Ducati nie ma dobrej passy w MotoGP. Mimo że nie ukończył dzisiejszego wyścigu w Le Mans po kolizji z Lucą Marini, nie uniknął reakcji ze strony sędziów. Otrzymał karę na następny wyścig, w postaci utraty trzech pozycji na polach startowych. Chodzi jednak o inną sytuację.

Według Sędziów MotoGP, zawodnik wykonał w dzisiejszym wyścigu na jego samym początku zbyt ambitny manewr, który został uznany za „nieodpowiedzialną jazdę” w zakręcie #6, wpływając na przebieg wyścigu Brada Bindera i Johann Zarco. Obaj ci zawodnicy stracili kilka pozycji. W przypadku Zarco udało się dojechać na podium.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Tym razem kara jest dość jasna i nie będzie kontrowersji jak z Markiem Marquezem po GP Portugalii – będzie ona musiała zostać wykonana w następnym wyścigu, w którym zawodnik wystartuje, prawdopodobnie we włoskim Mugello.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Szkoda tylko że Alex po raz kolejny jest wyautowany przez zawodników albo z Mooney albo z Pramaca. Marini za niebezpieczna jazdę i w efekcie kolizję z Alexem pozostanie bez kary ? Po raz kolejny ? Bo Bestia ciągle na L4.

  2. Widzę, że w ostatnim czasie pojawiło się sporo nowych osób, które jeszcze nie kumają, że bajzel w komentarzach można robić, ale gdzie indziej. https://motogp.pl/regulamin-komentarzy/
    Proszę o stosowanie się do regulaminu, przy czym część komentarzy już poleciała. Bez odbioru. Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości zapraszam do kontaktu -> mail albo wiadomość prywatna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
160 zapytań w 2,980 sek