Home / MotoGP / Andrea Iannone łączy siły z Suzuki!

Andrea Iannone łączy siły z Suzuki!

Andrea Iannone

Po tym, jak Ducati zakontraktowało najpierw Jorge Lorenzo, a kilka dni temu Andreę Dovizioso, stało się jasne, że Andrea Iannone będzie musiał zmienić zespół. Ostatecznie przez dwa kolejne lata będziemy oglądali go w Suzuki, gdzie zastąpi – odchodzącego do Yamahy – Mavericka Viñalesa.

Jeszcze niedawno wszystko wskazywało na to, że to Iannone jest pewny miejsca w Ducati. Po tym jednak, jak „wyciął” z toru w Argentynie, na sam koniec wyścigu, zarówno swojego team-partnera Dovizioso, jak i siebie, producent z Bolonii miał zmienić zdanie. Zadecydowano, że w roli zawodnika numer 2, u boku Lorenzo, lepiej sprawdzi się właśnie „Dovi”, aniżeli przebojowy i czasami „szalony” Iannone.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Maniac Joe” urodził się 9 sierpnia 1989 roku we włoskim Vasto. Mając 15 lat, w 2004 roku, zaczął ścigać się w Mistrzostwach Włoch. Rok później zadebiutował już w Grand Prix w kategorii 125cc, w której wygrał 4 wyścigi. W sezonie 2010 awansował do klasy Moto2. Co roku kończył sezon w czołowej trójce, sięgając w międzyczasie po 8 zwycięstw. Rok 2013 to już debiut Iannone w klasie królewskiej, gdzie w ubiegłym sezonie sięgnął po debiutanckie pole position i 3 finisze na podium.

foto: Ducati

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

komentarzy 11

  1. Jedno na pewno jest pozytywne – karuzela zmian w zespołach przyspieszyła, coraz mniej jest niewiadomych co do składów zespołów i można w końcu będzie się skupić na wyścigach. Co za ulga… ;)

  2. KasiaKowalska

    Wiadomo coś kto będzie z nim w Suzuki ? Czy AE zostaję ? Ma ktoś jakiś przeciek ?

  3. U mnie na przykład suchutko. Ale mojego szwagra pierwszy syn z trzeciego małżeństwa ma drugą żonę której najstarszy brat twierdzi, że ….. dla Iannone nie ma znaczenia jakiego teampartnera ścina z toru.

  4. Brat szwagra kuzyna mojego wujka mówił że Rins wskoczy na fabryczne Suzuki. Aleix będzie walczył z bratem o 2 motocykl KTMa

  5. Moim zdaniem zatrudnienie Iannone to ryzykowny wybór.

  6. Może właśnie w Suzuki, Iannone złapie wiatr w żagle. Zespół się rozwija, on będzie stanowić jeźdźca numer 1, więc prawdopodobnie zaangażowanie go okaże się strzałem w dziesiątkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
171 zapytań w 1,554 sek