Home / MotoGP / Aprilia chce już mieć zespół satelicki!

Aprilia chce już mieć zespół satelicki!

Aprilia poinformowała, że już od przyszłego sezonu ma możliwości aby dostarczać swoje motocykle innej ekipie. Przypomnijmy, że włoska marka dopiero w tym roku startuje jako zespół w pełni fabryczny: wcześniej, do 2021 roku, jej program w MotoGP prowadziła ekipa Gresini.

To jeden z dwóch producentów, który nie posiada zespołu satelickiego. Drugim jest oczywiście Suzuki, które od wielu lat mówi o chęci posiadania innej ekipy korzystającej z tych samych motocykli, ale nie przekłada się to na żadne realne działania.

Cztery motocykle wystawia Honda, również cztery Yamaha i KTM, tymczasem Ducati tak „rozkochało” w sobie mniejsze zespoły, że dostarcza łącznie aż osiem maszyn. Massimo Rivola w rozmowie z motorsport.com przyznał, że Aprilia chciałaby dołączyć do tego grona.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jeśli dostaniemy interesujące oferty, które mogą sprawić, że nasz projekt się rozrośnie, rozważymy je.” – skomentował szef zespołu. Problemem może być fakt, że wszystkie zespoły poza RNF Racing mają już obowiązujące umowy na przyszły rok. RNF Racing, który powstał na gruzach Petronas Yamahy, podpisał z włoską marką zaledwie roczny kontrakt.

Wszystko wskazuje na to, że w zespole pozostaną Aleix Espargaro z Maverickiem Vinalesem, a więc Aprilia dalej będzie mogła korzystać z dwójki niezwykle doświadczonych zawodników. Od GP Argentyny obaj są również w gronie zawodników, którzy wygrywali wyścigi w królewskiej klasie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 1,413 sek