Home / MotoGP / Aprilia ciągle nie jest gotowa do walki o tytuł

Aprilia ciągle nie jest gotowa do walki o tytuł

Aprilia wyraźnie poprawiła swoje osiągi w MotoGP, zmieniając się z najgorszej maszyny na stawce w bardzo konkurencyjną. Potwierdził to występ Aleixa Espargaro w 2022 roku, który walczył o tytuł, oraz podium nie tylko dla #41, ale także dla jego kolegi z zespołu, Mavericka Viñalesa. Wiele z tej przemiany wynika z przyjścia Massimo Rivoli do fabryki w Noale, który od tego czasu jest dyrektorem generalnym Aprilia Racing. 

Jednak ten sezon nie układa się po myśli Aprilii i Rivola potwierdza, że przed zespołem jeszcze sporo pracy: „Nadal nie jesteśmy gotowi, aby w tej chwili wygrać tytuł, ale myślę, że wkrótce będziemy na to gotowi. To wszystko kwestia poprawy krok po kroku, z lepszą organizacją, większą efektywnością w tym, co robimy jako zespół…”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Zawsze są rzeczy, które możemy poprawić. Jeśli zapytasz zawodników, czego chcą, odpowiedzią będzie więcej mocy, lepsza elektronika i aerodynamika… Chcą, aby wszystko było trochę lepsze. I to osiągniemy.” – dodał. Aprilia ma na razie jedno miejsce na podium – Mavericka Vinalesa w GP Portugalii na otwarcie sezonu, gdzie był drugi. Wróciły również problemy z niezawodnością: w Austin dwaj zawodnicy na RS-GP odpali po awarii systemu obniżającego zawieszenie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Aprilia jest gotowa, ale na tytuł potrzeba jeszcze mocnego mentalnie zawodnika Aleix i Maverick są szybcy, ale oni mistrzami nie zostaną… Moim zdaniem powinni głębiej sięgnąć do kieszenie i wyrwać Fabio albo 93 bo kiedy jak nie teraz? :D

  2. A może Topraka

  3. Witam .Jesteśmy zdobywamy podia punkty☺Super☺ale jeszcze nam trochę brakuję by być najlepszymi.Marzenia radość z tego co się dzieje gdy Aprilia punktuje☺ gorzej gdy zwirki i nie ma już w wyścigu Aprilki .Małymi kroczkami mogą dojść do sukcesu☺

  4. Jeżeli Maverick poprawi starty to może być ciekawie. I jeżeli Aleix przestanie marudzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 1,995 sek