Home / MotoGP / Bautista przetestuje Ducati z MotoGP. Szansa na dziką kartę?

Bautista przetestuje Ducati z MotoGP. Szansa na dziką kartę?

Obecny mistrz świata WSBK, Alvaro Bautista, niedługo przetestuje motocykl Ducati Desmosedici na torze Misano. „Powrót” zawodnika do MotoGP odbędzie się 20 i 21 czerwca na tym samym torze, gdzie w ostatniej rundzie sezonu WSBK wygrał trzy wyścigi.

Hiszpan już wcześniej wyraził chęć wypróbowania tej wersji Desmosedici, maszyny, która dominowała w MotoGP w ostatnich miesiącach. Bautista daje jednak jasno do zrozumienia, że nie oczekuje dzikiej karty i w pełni skupia się na obronie tytułu mistrzowskiego. Jednak jeśli pójdzie ona tak jak idzie aktualnie, to być może będzie mógł pozwolić sobie na opuszczenie którejś z ostatnich rund WSBK i start w Walencji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Bautista w testach będzie jeździł w barwach swojego obecnego zespołu, Aruba.it Racing Team, tak samo jak Michele Pirro w ten weekend na Mugello jako dzika kart. W ostatnich dwóch wizytach na włoskim torze na swoim Panigale Hiszpan wygrał pięć wyścigów spośród sześciu możliwych.

„Po wygraniu mistrzostw świata w WSBK, poprosiłem Ducati o przetestowanie motocykla MotoGP, ponieważ z zewnątrz wydaje się to naprawdę fajna maszyna. Test przeprowadzimy bardzo niedługo” – powiedział Hiszpan, mający obecnie 38 lat.

Źródło: motorcyclesports.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Bautista zasłużył na dziką kartę na którąś z rund MotoGP?

View Results

Loading ... Loading ...

komentarze 4

  1. Co do dzikiej karty, to wpierw powinien obronić MŚ ;) Potem może próbować w MotoGP.

  2. Runda w Walencji jest dopiero pod koniec listopada, a więc ponad miesiąc po zakończeniu sezonu Sbk. Jak obroni tytuł to miałbym fajną nagrodę za to.

  3. …„Powrót” zawodnika do MotoGP odbędzie się 20 i 2. czerwca…

    czyli kiedy ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 2,568 sek