Home / MotoGP / Crutchlow i Rins rozpoczną GP Andaluzji!

Crutchlow i Rins rozpoczną GP Andaluzji!

Cal Crutchlow i Alex Rins odnieśli w poprzedni weekend kontuzje i nie wystartowali w GP Hiszpanii, które otworzyło sezon MotoGP. Obaj wrócą na tor już jutro, w pierwszy dzień treningów do GP Andaluzji. Dostali bowiem zielone światło od sztabu medycznego w Jerez de la Frontera. Wygląda na to, że możemy mieć pełną stawkę MotoGP w drugim z rzędu weekendzie grand prix.

Crutchlow z zespołu LCR Hondy przeszedł w Barcelonie zabieg operacyjny złamanej kości łódeczkowatej w nadgarstku. Przeprowadził go ten sam lekarz – dr Xavier Mir – który operował również złamaną rękę Marca Marqueza. Honda jest nastawiona optymistycznie co do szans startu Brytyjczyka w najbliższej rundzie MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Lekarze w czwartek ocenili pozytywnie możliwość startu Brytyjczyka. Honda jednak w razie czego ma zastępstwo: gdyby Crutchlow nie pojechał, w Jerez de la Frontera obecny jest Stefan Bradl. Zawodnik testowy Hondy pojedzie w wyścigu, jeśli #35 nie będzie zdolny do startu. „Jeśli mnie potrzebują, to jestem na miejscu. Ale wydaje się, że tym razem nie będzie to konieczne.” – powiedział Niemiec.

Nie będzie za to zastępstwa w Suzuki, gdyby niezdolny do jazdy okazał się Alex Rins. Hiszpan upadł w sobotnich kwalifikacjach, doznając złamania z przemieszczeniem jednej z kości ramienia. Uszkodzeniu uległ również mięsień, ale po serii zabiegów stan zdrowia Rinsa jest całkiem dobry. Również w czwartek została podjęta decyzja, że Hiszpan rozpocznie weekend i wyjedzie na tor na piątkowe treningi.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Leczą się tak szybko ja w Gwiezdnych Wojnach.
    Ja już tej medycyny nie ogarniam ??

  2. Z tego sie zaczynaja robic zawody kalekow.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 1,201 sek