Home / MotoGP / Dodatkowa czwarta mieszanka Michelina na GP Tajlandii

Dodatkowa czwarta mieszanka Michelina na GP Tajlandii

Jedyny w MotoGP dostawca ogumienia – firma Michelin – dostarczy zawodnikom na GP Tajlandii dodatkową mieszankę opon. Nowe ogumienie ma za zadanie sprostać wymaganiom nowego w kalendarzu obiektu w Buriram. Oczekuje się, że temperatury panujące na torze będą bardzo wysokie.

Michelin miał testy w Tajlandii przed sezonem i na ich bazie powstała nowa, czwarta mieszanka opon na tylne koło. W niedzielnym grand prix zawodnicy będą mieli do wyboru zwyczajowo miękką, pośrednią i twardą oponę, będzie jednak dostępna dodatkowa, czwarta mieszanka, druga pośrednia.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wszystkie cztery to opony asymetryczne: prawa strona będzie bardziej twarda. Wszystko po to, by lepiej radzić sobie z układem toru w Buriram. Składa się on bowiem z siedmiu prawych zakrętów i pięciu lewych. Na przednim kole opony będą tak jak zwykle, trzy: miękkie, średnie i twarde, wszystkie symetryczne.

Źródło: Michelin

Kliknij, aby pominąć reklamy

A kto jest największym Rozczarowaniem Wyścigu?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 1,193 sek