Home / MotoGP / Ezpeleta chce dwóch wyścigów w USA

Ezpeleta chce dwóch wyścigów w USA

Od 2016 roku GP Ameryk w Austin to jedyna impreza w kalendarzu MotoGP w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy wcześniej odbywały się nawet trzy w tym samym roku. Patrząc w przyszłość, Dorna (jak zaznaczył jej dyrektor generalny Carmelo Ezpeleta) ma na celu ponowne wprowadzenie do kalendarza drugiej rundy.

Jak podaje GPOne.com, hiszpański szef Dorny wyjaśnił znaczenie zaangażowania amerykańskiego rynku motocyklowego: „Amerykanie powinni nawiązać więź z motocyklami, a to powinna być nasza misja, ponieważ przyjazd do Austin raz na rok i potem zniknięcie, mając tylko jeden wyścig, to nie wystarcza. Widzieliśmy, co osiągnęła na przykład Formuła 1, i myślę, że to właściwa ścieżka. We wcześniejszych latach w mistrzostwach było wielu amerykańskich zwycięzców, i moim zdaniem możemy ponownie odkryć te wartości”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sprawa jest w toku a, a Ezpeleta jednoznacznie zaznaczył, że nie chce dwóch grand prix w USA tylko dla samego faktu: „Rozważamy i oceniamy sytuację. Chciałbym, aby były to dwa udane wyścigi, o dużym przyciąganiu, gdzie możemy liczyć na pokaźną liczbę fanów, nie potrzebując łączenia dwóch kolejnych weekendów. Uważam, że dwa wyścigi w Stanach Zjednoczonych byłyby fantastyczne. Problem polega na tym, że w tej chwili mamy tylko tor w Austin do dyspozycji”.

Trzy wyścigi w USA były w 2013 roku, kiedy w kalendarzu zadebiutował tor w Austin. MotoGP ścigało się wówczas jeszcze również na Laguna Seca oraz w Indianapolis.

Źródło: motorcyclesports.net
Fot.: roadracingworld.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Laguna zawsze na tak:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 1,974 sek