Home / MotoGP / Folger mile zaskoczony swoim tempem na torze Philip Island

Folger mile zaskoczony swoim tempem na torze Philip Island

Debiutujący w MotoGP Jonas Folger pokazał się z bardzo mocnej strony na australijskim torze Philip Island. W ciągu trzech dni testowych niemiecki zawodnik uzyskiwał najlepsze czasy wśród debiutantów w klasie królewskiej – odpowiednio dziesiąty, siódmy i czwarty czas pośród wszystkich zawodników. Jonas przyznaje, że sam jest zaskoczony tak dobrymi wynikami.

Przez trzy dni w Australii ekipa Monster Yamaha Tech 3, wraz z Folgerem zrobiła duży postęp kończąc piątkowe treningi z czwartym czasem. Na tabeli wyników przez dłuższą część dnia czas Jonasa widniał na trzeciej pozycji, ale w końcówce Dani Pedrosa na Hondzie RCV podkręcił swoje tempo spychając niemieckiego zawodnika na czwarte miejsce.

24-latek nie ukrywał zaskoczenia ze swoich wyników, oczywiście w pozytywnym sensie: „Byłem zaskoczony przez czas okrążenia, który zrobiłem dziś rano. Ostatecznie straciłem tylko 0.493s do najszybszego Vinalesa – powiedział Folger – Co najważniejsze nie było to tylko jedno szybkie okrążenie. Przez cały dzień byliśmy dość systematyczni i mieliśmy świetne tempo. Również na zużytych oponach byliśmy w stanie skonfigurować tak elektronikę, że motocykl nadal świetnie się prowadził.”

„Myślę, że muszę zachować spokój, nie oczekuję zbyt wiele patrząc w przyszłość. To są tylko testy, a w wyścigu wszystko może się zmienić. Tak czy inaczej, myślę, że możemy się zdziwić i nie tylko my. Jestem bardzo zadowolony z tych testów.” – dodaje #94

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zespołowy kolega Folgera, Johann Zarco radził sobie trochę gorzej na wyspie Filipa patrząc przez pryzmat uzyskiwanych czasów. Francuz najlepszy rezultat uzyskał w ostatni dzień – 1m 29.670s, który był dopiero czternastym wynikiem. Nieco lepiej wypadł kolejny z debiutantów – Alex Rins. Pomijając pierwszy dzień, w którym hiszpański zawodnik był pod koniec stawki ze swoim czasem, piątek zakończył na szóstym miejscu, tracąc ponad pół sekundy do najszybszego Vinalesa. „Dobrze, że każdy rekrut dostosowuję się dość szybko w tej klasie. Z pewnością to zasługa kategorii Moto2, gdzie jak widać teraz jest tam naprawdę wysoki poziom. Podczas wyścigu będę walczył nieraz z Rinsem, jest świetnym zawodnikiem. Także Johann ma świetne stałe tempo i nie mam wątpliwości, że jest bardzo szybki” – komentuje Jonas Folger

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Kuba Owsianowski

komentarze 4

  1. Trzymam kciuki za duet Tech3, Herve ułożył naprawdę fajny skład, oby był bardziej efektywny niż Smith-Espargaro, który wywalczył chyba ledwie dwa szczęśliwe podia przez 3 lata :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 1,471 sek