Home / MotoGP / Karel Abraham w Avintii na dwa lata! Dostanie GP18

Karel Abraham w Avintii na dwa lata! Dostanie GP18

Karelowi Abrahamowi udało się pozostać w stawce MotoGP – co więcej, czeski zawodnik zapewnił sobie nie tylko dwuletnią umowę, ale również jednoroczny motocykl GP18 w sezonie 2019. W ten sposób zastąpi on słabo spisującego się Xaviera Simeona, który wypadnie z MotoGP po zaledwie jednym sezonie w barwach Avintii Ducati. Prowizoryczne składy na sezon 2019 zobaczycie tutaj.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę kontynuować starty w MotoGP w przyszłym roku, chciałbym podziękować zespołowi Avintii za tę możliwość. Umowę podpisaliśmy już na Silverstone. Ważne było dla mnie sfinalizować to w każdym szczególe, aby dostać konkurencyjny sprzęt. Udało się, również dzięki pomocy ze strony Luigiego dall’Igni i Paolo Ciabattiego z fabryki Ducati.” – powiedział czeski zawodnik.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Ważne, że będzie to Ducati GP18, w najnowszej specyfikacji, które w tym roku odnosi sukcesy. Wierzę, że będziemy w stanie zrobić kilka naprawdę dobrych wyników. Jestem już bardzo podekscytowany przyszłym sezuonem.” – dodał Czech. Choć nie było jeszcze oficjalnego przedłużenia umowy z Tito Rabatem, to kontuzjowany obecnie Hiszpan jest murowanym kandydatem do drugiego motocykla w zespole Avintii.

Źródło: motogp.com
Fot. Avintia Ducati

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy widziałeś serial Drive o Formule 1?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 13

 1. strata kasy na tego zawodnika

 2. … to się Kasia Kowalska obali z wrażenia… :D

 3. CCC – C(k)asa Czyni Cuda – no bo cóż innego Avintia mogłaby w nim widzieć ? 2 sezony blokowania maszyny zdolnym zawodnikom. Szkoda :(((

 4. Gzeghoo – moim skromnym zdaniem to nie Morbi jest winien a sprzęt jaki ma do dyspozycji. Zobacz Rabata jak się zmienił gdy dostał inny motocykl. Na obecnym motocyklu Morbiego nawet MM uchodziłby za przeciętniaka :-))

 5. Szkoda. Nie sądzę, żeby maszyna pomogła mu coś osiągnąć, nie ta klasa zawodnika, oczywiście moim zdaniem. No ale stawka MotoGP nie może składać się z samej czołówki, ktoś zawsze musi być ogonem :)

  • Naprawdę uważasz, że ogon tworzą głównie zawodnicy, a nie maszyny? Jakie zatem przyjąć kryterium doboru zawodników? Jeśli ktoś jest w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej Moto2 i/lub Moto3 to ma talent i zasługuje na awans? Ale to mamy przecież Rabata, Millera, Morbidellego i cuda żadne się nie wydarzyły. O ile rozumiem zawód, jeśli jakiś zawodnik nie dostanie angażu w zespole fabrycznym to żal z powodu zatrudnienia Abrahama w Avintii jest dla mnie niepojęty.

   • Nie zrozumiałeś mnie. Miałam na myśli dokładnie to, co napisałam: że w wyścigu tylko jeden zawodnik dojeżdża pierwszy, tylko kilku tworzy czołówkę, a kilku ostatnich jest w ogonie.
    A co do Abrahama, to owszem, uważam go za jednego z najsłabszych zawodników w stawce i według mnie jednoroczna maszyna nie przyniesie wielkiej poprawy w jego osiągnięciach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
185 zapytań w 1,755 sek