Home / Inne / Loris Capirossi wystartuje w World GP Bike Legends

Loris Capirossi wystartuje w World GP Bike Legends

loris+capirossi+suzukiLoris Capirossi wystartuje w wyścigu obok takich sław jak Freddie Spencer, Wayne Gardner i Kevin Schwantz podczas inauguracji serii World GP Bike Legends, która odbędzie się w dniach 19-21 czerwca w Jerez.

Capirossi był zawodnikiem grand prix od 1990 do 2011 roku. Wziął udział w 328 wyścigach i zdobył trzy mistrzostwa wiata.

„Nie tylko chcę wziąć udział w wydarzeniu, ale pragnę wystartować w dwóch kategoriach 250cc i 500cc!”, powiedział 41-letni Włoch. „Pomysł wydaje się świetny i będzie niesamowicie stanąć z tyloma dawnymi przyjaciółmi, odkrywając na nowo stare uczucia, które miało się w siodle motocykla dwusuwowego.”

Mając zaledwie 17 lat w 1990 roku, Capirossi podczas swojego debiutanckiego sezonu w klasie 125cc wywalczył tytuł mistrzowski. W kolejnym roku obronił koronę, a w 1998 zdobył swój trzeci, ostatni tytuł w klasie 250cc.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Lista zawodników zgłoszonych do tej pory w World GP Legend:
– Freddie Spencer
– Wayne Gardner
– Christian Sarron
– Didier de Radiguès
– Kevin Schwantz
– Graeme Crosby
– Steve Parrish
– José Luis Cardoso
– Carlos Cardús
– Loris Capirossi

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarze 2

  1. Ekstra! Zawsze lubiłem go oglądać na torze. Chłop się nie poddawał, potrafił ostrzej pojechać także :)

  2. Ja czekam na Kevina Schwantza. Ciekawe czy jeszcze z niego taki wariat jak był kiedyś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
149 zapytań w 1,583 sek