Home / MotoGP / Marquez jeszcze bez mistrzowskiego motocykla

Marquez jeszcze bez mistrzowskiego motocykla

Marc Marquez przyznał po testach w Malezji, że wybrał już specyfikację motocykla, jaką będzie walczył o odzyskanie mistrzostwa. Tyle tylko, że zdaniem Hiszpana maszyna ta daleka jest od tej, która dawałaby realne szanse na mistrzostwo. #93 miał bardzo napięty grafik, jeżdżąc wieloma konfiguracjami Hondy.

„Zaczęliśmy test z czterema motocyklami, drugiego dnia mieliśmy trzy motocykle, dzisiaj (w niedzielę) zaczęliśmy z dwoma motocyklami, a po południu był już tylko jeden. Więc już zdecydowałem się na konkretny motocykl, jest to jakiś kierunek. Ale to nie jest jeszcze motocykl, jakiego potrzebuję, aby wygrać mistrzostwa, potrzebuję kolejnego kroku rozwoju tego motocykla”. – powiedział Hiszpan. „Ale ważnym jest, aby wybrać jedną bazę i zapomnieć o innych”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Zasadniczo jest bardzo podobny do motocykla z testów w Walencji. To nie jest duża różnica, koncepcja jest taka sama i mamy z nim dalej te same problemy. Więc nadszedł czas, aby je rozwiązać Nie wiem jak, po prostu przekazuję swoje uwagi, informacje na temat tego, jak poprawić czas okrążenia”. – dodał.

„Dla mnie było to całkiem niezłe, łatwe do zrozumienia… Oczywiście raz jesteś szybszy a raz wolniejszy, dla mnie ważne było aby wiedzieć, kiedy chcę być szybki, a kiedy nie. Tak więc dzisiejszego ranka, jeśli spojrzysz na moje czasy okrążeń, zacząłem być bardziej konsekwentny. Rozpoczęliśmy prace. Kiedy jechałem szybko, czasy okrążeń były mniej więcej niezłe, ale wciąż daleko nam było od pierwszej piątki”. – zakończył.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Honda nie ma pomysłu. Miesza starą specyfikację z nową i daje 4 motocykle MM żeby ocenił. Nie ma tempa, a ten jeden wybrany motocykl to dalej nic ciekawego i Marquez wspominał, że jest siłowy. A więc znowu to samo, trzeba cisnąć żeby jechał – inni (Mir) nie dadzą rady i MM pewnie też nie, nie ten etap kariery.

  2. Najwiekszym problemem jest to, ze zeszloroczne Dukaty sa szybsze niz Japonczycy w specyfikacji 2023. Wlosi odjechali. Pytanie nie na jak daleko bo na dzien dzisiejszy na pewno daleko. Pytanie na jak dlugo. Co zrobi Dorna, jak sie poukladaja przepisy, co sie bedzie dzialo na swiecie i w konsekwencji tego wszystkiego co zrobia Japonczycy. Swietnie oglada sie Ducati na czele po tylu latach posuchy ale czy ta zmasowana dominacja nie bedzie gwozdziem do trumny tej serii? Zeby z MotoGP nie zrobil nam sie w ktoryms momencie Puchar Swiata Ducati.

  3. To jak bardzo Honda jest zdesperowana pokazuje fakt, że testowali moto bez jakiegokolwiek aero

  4. Trudno Hondo, Rybki albo akwarium , Tzn motogp albo F1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 1,528 sek