Home / MotoGP / Marquez już po operacji! Jak poszła?

Marquez już po operacji! Jak poszła?

Marc Marquez jest już po zabiegu operacyjnym ręki, która została złamana na początku sezonu 2020. To już czwarta operacja u Hiszpana. Po trzech wcześniejszych nie było dostatecznych efektów i Marquez nie był w pełni sił, by rywalizować w MotoGP.

Decyzję o zabiegu ogłoszono w poprzedni weekend i Marquez tuż po GP Włoch udał się do Minnesoty w USA, gdzie w Mayo Clinic przeszedł trzygodzinny zabieg pod kierownictwem dr Joaquina Sancheza Soleto. Nie było żadnych problemów.

Honda opublikowała informację jakiej udzielił lekarz po zabiegu. „Dzisiaj mieliśmy okazję operować prawą kość ramienia u Marca Marqueza. Procedura trwała około trzech godzin. Mimo złożoności całej procedury, ostateczny wynik był satysfakcjonujący.”

„Zabieg chirurgiczny polegał na usunięciu dwóch sąsiednich śrub tylnej płytki, które w grudniu 2020 założył dr Samuel Antuna, a następnie wykonano rotacyjną osteotomię kości ramiennej. Taka procedura polega na wykonaniu poprzecznego cięcia kości ramiennej w celu obrócenia kości ramiennej wzdłuż jej długiej osi. Kąt wykonanej dzisiaj rotacji wyniósł około 30 stopni rotacji zewnętrznej.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Kość ramienna została ustabilizowana w nowej pozycji za pomocą przedniej płytki z kilkoma śrubami. Zabieg chirurgiczny został zakończony bez zakłóceń. Chcielibyśmy życzyć panu Marquezowi szybkiego powrotu do zdrowia i pomyślnego powrotu do kariery zawodowej”.

Oczekuje się, że Marc Marquez już nie wróci do rywalizacji w sezonie 2022. Jego miejsce w GP Katalonii zajął Stefan Bradl, zawodnik testowy. Nie ma jednak pewności, czy Niemiec będzie jeździł w fabrycznym zespole do końca roku, bowiem jego ostatnie wyniki były słabe, a Honda ma dwóch zawodników w WSBK, którzy świetnie radzą sobie od początku ich debiutanckiego sezonu – Ikera Lecuonę oraz Xaviego Vierge. Zwłaszcza ten pierwszy jest dobrym kandydatem, zważywszy na doświadczenie w królewskiej klasie.

Fot. facebook.com/marcmarquez1993

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Twoim zdaniem Marc Marquez zdobędzie jeszcze tytuł mistrza świata MotoGP?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. rotacja kości o ok 30st? wykrzywili mu ramię i ma dalej jeździć na motocyklu wyczynowo? albo inaczej- skoro taka różnica, to kto go prędzej dopuścił do ścigania się?

  2. To są dobre informacje dla prawdziwych fanów tego sportu ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 1,556 sek