Home / Artykuły / Nakagami dla MOTOGP.PL: „Moim celem jest pierwsze podium w MotoGP” (wywiad)

Nakagami dla MOTOGP.PL: „Moim celem jest pierwsze podium w MotoGP” (wywiad)

Takaaki Nakagami zadebiutował w kategorii MotoGP w 2018 roku. Dwa lata później zaliczył „sezon życia” w którym prezentował naprawdę wyśmienitą formę kończąc rok w TOP10 z bardzo dobrymi wynikami na koncie. W ostatnich sezonach jego forma nieco spadła, jednak pod częstą nieobecność Marca Marqueza to właśnie on najczęściej potrafił dowozić solidne punkty na jednak dość trudnej w prowadzeniu Hondzie. Nakagami to niezwykle pracowity, ambitny i przesympatyczny zawodnik, dla którego rozdział zwany MotoGP jeszcze się nie kończy.

Taka opowiedział nam co nieco na temat swoich celów na sezon 2023 i choć będzie to niezwykle trudne, mocno wierzy w powrót do formy z 2020 roku. Zapraszamy do naszej krótkiej rozmowy z jedynym Japończykiem w stawce klasy królewskiej!

Kliknij, aby pominąć reklamy

Podpisałeś kolejny kontrakt z zespołem LCR Honda. Jakie są Twoje oczekiwania i cele na sezon 2023?
Takaaki Nakagami: Bycie konkurencyjnym w sezonie 2023 – to jest mój cel. To jest bardzo ważny sezon i dam w nim z siebie wszystko. Ten sezon będzie bardzo ciasny. Mamy 21 pełnych wyścigów i 21 wyścigów sprinterskich. Nowy harmonogram będzie bardzo rygorystyczny i musimy się do tego zaadaptować. Musimy być gotowi dosłownie na wszystko. Moim celem jest pierwsze podium w MotoGP, w ogóle jest to główny cel tego sezonu. Zespół ma ogromny potencjał i wierzę, że możemy taki wynik osiągnąć.

Jeździłeś na kilku modelach Hondy. Jak na ich tle oceniasz obecny przygotowany na sezon 2023?
Motocykl Hondy ma ogromny potencjał. Możemy ją jeszcze poprawić w niektórych obszarach i osiągnąć świetne wyniki w tym sezonie. W modelu na sezon 2023 bardzo lubię hamowanie oraz osiągi silnika.

Gdybyś mógł wstawić do kalendarza MotoGP jakiś inny japoński tor wyścigowy zamiast toru Motegi, jaki byłby to obiekt?
Chciałbym ścigać się na Suzuce. To fantastyczny tor wyścigowy z kilkoma szybkimi fragmentami. Jest piękny i unikatowy, mam nadzieję że kiedyś będę mógł na nim pojechać motocyklem MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jak się czujesz w zespole LCR Honda? Teamy są naprawdę różne, ale LCR ma opinię bardzo rodzinnego, zgadzasz się z tym?
W zespole LCR każda osoba jest bardzo miła i przyjazna. Lubię ten zespół. Jestem szczęśliwy, że mogę z nimi pracować. Wszyscy tutaj są niesamowicie profesjonalni i mili. Kiedy jestem z nimi czuję się jakbym był częścią rodziny.

Wyglądasz świetnie. Jesteś w napradę dobrej formie. Zapewne jest to spowodowane regularnym uprawianiem sportu i ćwiczeniami, ale wpływ na to ma także jedzenie. Przykuwasz dużą uwagę do diety?
Jestem w dobrej formie jak przystało na sportowca. Jeśli jesteś zawodnikiem MotoGP, musisz być psychicznie i fizycznie przygotowany, aby stawić czoła wyścigom. Muszę bardzo uważać z jedzeniem i ćwiczeniami… Każdy detal jest ważny, ale czasami, po weekendzie musisz się odciąć od wyścigów, oczyścić umysł i zjeść coś na co masz ochotę lub po prostu bardziej wypocząć. Oczywiście, później musisz ponownie skoncentrować się na wyścigach i w pełni się w nie zaangażować.

Na początku 2020 roku miałeś okazję być częścią MotoGP Virtual Race. Jak podobała Ci się eSportowa rywalizacja, jak wspominasz tamten okres czasu?
To był zabawny moment. W 2020 roku mogliśmy po prostu zostać w domu i mieliśmy okazję wziąć udział w wirtualnych wyścigach z innymi zawodnikami MotoGP i myślę, że to było interesujące z tego względu, że nie mogliśmy się ścigać obok siebie na miejscu. Bawiliśmy się naprawdę świetnie i myślę, że kibicom też się podobało.

Wszyscy o czymś marzą w swoim życiu. O czym marzy Taka Nakagami?
Chcę wygrać mistrzostwo świata w MotoGP. Moje marzenie nigdy się nie zmienia, jest takie samo odkąd skończyłem dziewięć lat. Zawsze się starałem aby być silniejszym i pewnego dnia móc je spełnić. Marzenia są dla mnie paliwem, które pozwala mi czuć się silniejszym i dlatego bardzo ważnym jest aby za nimi podążać.

Dziękujemy za rozmowę Taka! Mamy nadzieję, że znów powalczysz o podium. Powodzenia w sezonie 2023!

Dzięki wielkie, trzymajcie kciuki!

AUTOR: Gucio1846

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 1,390 sek