Home / MotoGP / OFICJALNIE: GP Niemiec, Assen TT i GP Finlandii ostatecznie odwołane!

OFICJALNIE: GP Niemiec, Assen TT i GP Finlandii ostatecznie odwołane!

Mamy drugi, trzeci i czwarty wyścig MotoGP w tym roku, które na pewno się nie odbędą. Po GP Kataru, które nie doszło do skutku w królewskiej klasie z powodu rozwijającej się pandemii koronawirusa, dzisiaj poinformowano, że w tym roku nie odbędzie się żaden z trzech wyścigów wymienionych w tytule.

Kliknij, aby pominąć reklamy

GP Niemiec miało odbyć się na Sachsenringu w dniu 21 czerwca; Assen TT w Holandii 28 czerwca, a GP Finlandii na nowym KymiRingu 12 lipca. To oznacza, że pierwszą rundą, jaka teraz widnieje w prowizorycznym kalendarzu MotoGP jest sierpniowe GP Czech w Brnie. Nie jest jednak wykluczone, że któraś z późniejszych rund nie zostanie przesunięta na lipiec – tego chciałby szef MotoGP, Carmelo Ezpeleta.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. GP Finlandii jest jakieś pechowe. Dwa razy było usunięte z kalendarza, bo tor nie był gotowy, a teraz ten cały wirus…

  2. Tekst z 16/03/2020 mówi ze: „Zgodnie z umową zawartą między federacją FIM a organizatorami MotoGP – hiszpańską Dorną – powinno odbyć się co najmniej 13 rund mistrzostw świata.” Przy aktualnej sytuacji czyli rozpoczeciu cyklu od GP CZECH i nie wciskaniu zadnych dodatkowych rund zostaje 12. Co teraz tak naprawde? – Praktycznie sezon powinien zostac anulowany bo jest zbyt mala liczba wyscigow. Czy bedzie dopychanie rund albo Mistrz z kilku wyscigow zaledwie?

  3. Jestem przekonany że jeżeli F1 ruszy z sezonem to MotoGP stanie na uszach i zrobi wszystko żeby sezon się odbył. Swoją drogą to może być ciekawy sezon – historyczny ?

  4. Tylko nie Assen :( najfajniejszy tor, wielka szkoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 1,443 sek