Home / MotoGP / OFICJALNIE: LCR Honda przez kolejny rok z Takaakim Nakagamim!

OFICJALNIE: LCR Honda przez kolejny rok z Takaakim Nakagamim!

Takaaki Nakagami przez kolejny rok będzie wciąż zawodnikiem LCR Hondy. Japończyk, który wciąż czeka na swoje pierwsze podium w MotoGP, przedłużył obecny kontrakt i będzie bronił barw satelickiego zespołu wraz z Johannem Zarco.

Lucio Cecchinello, Dyrektor Zespołu LCR Honda: „Jestem dumny, że mogę liczyć na Nakagamiego przez kolejny rok. To szybki zawodnik, który może osiągnąć dobre wyniki, i razem z HRC uważamy, że nadszedł czas, aby nadal dążyć do sukcesów, ponieważ jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników jeżdżących na tym motocyklu. Będziemy dawać z siebie wszystko, aby walczyć o pozycje, które sobie wyznaczyliśmy”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Takaaki Nakagami, zawodnik LCR Honda IDEMITSU: „Uważam, że LCR jest jak rodzina, i oczywiście cieszę się, że będę z nimi przez kolejny sezon. Chciałbym podziękować im oraz HRC za tę szansę, ponieważ wiem, że tworzymy dobry zespół. Teraz nadszedł czas, aby pracować jeszcze ciężej i być gotowym na przyszłość”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

komentarzy 11

 1. Szkoda, że nie wzięli Aiego Ogurę. Taaka powinien trafić do WSBK. Z dużej chmury mały deszcz – miało być wiele zmian, skończyło się na kilku. Może w 2025…

 2. Gdyby to zależało od mnie to na jego miejsce wziąłbym kogoś innego .

 3. Na bezrybiu i rak ryba. Idealnie to wpasowuje się w obecny układ. Honda i Yamaha muszą się ogarnąć, aby dobijali się do nich zawodnicy, a nie do satelickich Ducati.

  Taka oszukuje przeznaczenie, siedem sezonów w LCR, kto mógł to przewidzieć jeszcze gdy debiutował? :D

  • Chyba japońskim bezrybiu bo chętnych, młodych do motogp jest połowa stawki moto2. Nie rozumiem (poza polityką) trzymania Taakiej miernoty w motogp. Nawet wsbk wydaje się dziś zbyt elitarne. Może supersporty lub amerykańskie lub brytyjskie superbiki? No, ale skoro dostał szansę to Taaka, chłopie mam nadzieję, że dostaniesz dobre moto i przestaniesz robić za crash-testera kombinezonów.

   • Przyznaję, że Takaaki radzi sobie bardzo słabo i w zasadzie regularnie coraz gorzej od 2020 roku, ale akurat jest on obecnie najmniej wywrotnym zawodnikiem Hondy. Crash testerem top of the top jest obecnie Joan Mir :)

 4. LCR zaczyna po mału popełniać sepuku….

 5. Może nikt nie chce przyjść do Hondy i dlatego go zostawili?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 1,952 sek