Home / MotoGP / OFICJALNIE: Luca Marini odchodzi z Mooney VR46 Ducati

OFICJALNIE: Luca Marini odchodzi z Mooney VR46 Ducati

Zespół Mooney VR46 Racing w końcu potwierdził plotki, które krążyły po padoku od kilku tygodni: Luca Marini odejdzie z zespołu wraz z końcem sezonu 2023! Oznacza to, że jutrzejszy wyścig będzie ostatnim startem brata Valentino Rossiego w jego zespole (z którym był związany od sześciu lat). Kwestią czasu wydaje się ogłoszenie Luki Mariniego jako zawodnika Repsol Hondy, u boku Joana Mira.

Głównym kandydatem do zastąpienia #10 w zespole Rossiego jest Fabio Di Giannantonio, jednak w Katarze głośno mówiono też o Tonym Arbolino, czy Ferminie Aldeguer, który z powodu zbyt dużej sumy wykupu kontraktu prawdopodobnie pozostanie jednak na kolejny rok w zespole SpeedUp. Ogłoszenia decyzji spodziewamy się w najbliższych dwóch dniach, jako że we wtorek ruszają oficjalne testy przedsezonowe. By podjąć dobrą decyzję, do Walencji przyjechał sam szef zespołu – Valentino Rossi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Luca Marini: „Większość mojej kariery w mistrzostwach spędziłem w tym zespole, więc wiele najważniejszych momentów mojej dotychczasowej kariery jest związanych z tą grupą ludzi. Bardzo się razem rozwinęliśmy i zyskaliśmy mnóstwo satysfakcji.”

„To będzie mój ostatni wyścig z Mooney VR46 Racing Team: dużo o tym myślałem, przed podjęciem tej decyzji i rozeznałem się z nowymi wyzwaniami, przed którymi stanę. Zostawiam za sobą fantastyczny zespół, który przyczynił się do mojego rozwoju oraz poznania technicznych aspektów i złożoności charakteryzujących ten rodzaj sportu. Nadszedł czas, aby z entuzjazmem obrać nową ścieżkę, nie zapominając o tym, co było, ale z oczami skupionymi na przyszłości.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

 

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

komentarzy 6

  1. no i wywarł presję ale na siebie. Startuje z szóstego pola a Bagnaia z drugiego.

  2. Z jednej strony dużo ryzykuje, ale z drugiej, dostanie możliwość żeby przestać być widzianym wyłącznie jako brat Vale. Honda wiecznie ssać nie będzie, więc kto wie jak to się potoczy.

  3. Czekaj, czekaj: Marquez – zmienia motocykl który budowano dla niego przez lata, na najlepszy motocykl obecnie w stawce – wychodzi ze strefy komfortu, duże ryzyko itp.itd. ? Marini – zmienia najlepsze Moto na motocykl, na którym nikt poza #93 nie potrafił do tej pory jeździć – wow, super spoko to naturalna kolej rzeczy, wielka szansa. ;-). Choć sam jestem zdania, że honda się szybko ogarnie. Za niedługo do tego nastąpi zmiana pojemności silników także wszyscy producenci tak na prawdę mogą zaskoczyć…

  4. Ciekawe jaki kontrakt ugrał. Bez Rossiego nigdy by nie jeździł w MotoGP.

  5. A Fabio diGia u VR46.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 1,548 sek