Home / MotoGP / Pedrosa i Kallio dalej z KTM

Pedrosa i Kallio dalej z KTM

KTM ogłosił, że przedłużono umowy z dwoma zawodnikami testowymi: Danim Pedrosą oraz Miką Kallio. Obaj będą związani z austriacką marką przez sezon 2021.

Kallio jest kluczową postacią projektu KTM od momentu jego powstania. Zadebiutował jako pierwszy na motocyklu RC16, w GP Walencji w 2016 roku. Potem startował z dzikimi kartami. W zeszłym roku zastępował w kilku rundach Johanna Zarco.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ogromny skok do przodu KTM wykonał jednak po zatrudnieniu Daniego Pedrosy. 31-krotny zwycięzca wyścigów MotoGP po zakończeniu kariery zawodniczej w 2019 roku związał się z KTM i choć nie startuje w wyścigach i raczej się to nie zmieni, to wkład Pedrosy zaowocował aż trzema zwycięstwami Miguela Oliveiry i Brada Bindera w sezonie 2020.

KTM-owi zależy na stabilności, zwłaszcza teraz, gdy traci najbardziej doświadczonego zawodnika – Pola Espargaro, który odchodzi do Hondy. Można się spodziewać, że jeśli w sezonie 2021 wróci możliwość wystawiania dodatkowego motocykla z dzikimi kartami, to pierwszym kandydatem do startu będzie Kallio.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Postęp KTMa jest ogromny. Zapewne Dani ze swoim doświadczeniem wniósł spory wkład w ten progres. Chętnie zobaczył bym go z dziką kartą na którymś z hiszpańskich torów.

  2. Dani juz swoje wyjeżdzil w wyścigach i raczej juz go dzikie karty nie interesują . Jak do tej pory nie wystartował to już nie wystartuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 1,298 sek