Home / MotoGP / Rivola realistą – celuje w… wicemistrzostwo Aprilii

Rivola realistą – celuje w… wicemistrzostwo Aprilii

Aprilia zakończyła ostatni sezon, będąc trzecim najlepszym konstruktorem za Ducati i Yamahą, kończąc także klasyfikację zespołów na trzecim miejscu. Teraz, mając zespół satelitarny, szef ekipy Massimo Rivola stawia sobie za cel osiągnięcie lepszego wyniku niż w 2022 roku, kiedy miała tylko dwóch zawodników.

„Celem na 2023 rok jest po prostu osiągnięcie lepszego wyniku niż w 2022 roku. Zdobyliśmy trzecie miejsce, teraz musimy zdobyć drugie. Musimy zadbać o to, aby podnieść poprzeczkę. To bardzo prosty cel”. – powiedział Rivola podczas oficjalnej prezentacji zespołu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Włoch dodał, że ten rok nie jest tym, w którym Aprilia powinna zostać mistrzem lub któryś z jej zawodników zdobyć tytuł mistrza świata: „Oczywiście, jeśli pytanie brzmi „Czy chcesz wygrać Mistrzostwa Świata?”, odpowiadam „Tak, oczywiście”, ale nie sądzę, że już nadszedł ten czas. Ponieważ w 2023 roku skorzystamy również z dodatkowych danych, które otrzymamy od nowych zawodników na temat motocykla i jego cech. To z pewnością pomoże nam rozwijać się w ciągu roku, ale także w przyszłości.”

Źródło: motorcyclesports.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Aprilia zdobędzie co najmniej drugie miejsce w klasyfikacji producentów?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Drugie miejsce jest jak najbardziej realne. Może wygrają nawet jakiś wyścig.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,973 sek