Home / MotoGP / Stan wyjątkowy w Malezji. Testy mogą zostać odwołane

Stan wyjątkowy w Malezji. Testy mogą zostać odwołane

Już za miesiąc na torze Sepang mają odbyć się testy przedsezonowe MotoGP. Ich organizacja stanęła jednak pod znakiem zapytania, bowiem malezyjski rząd w porozumieniu z królem Malezji wprowadził stan wyjątkowy.

Na Sepang najpierw miał się odbyć trzydniowy shakedown dla testerów i debiutantów, a następnie właściwe testy trwające również trzy dni. Do tej pory negocjacje z malezyjskim rządem prowadzili organizatorzy MotoGP, hiszpańska Dorna, wraz z szefem toru, stojącym również na czele zespołu Petronas Yamaha Razlanem Razalim, który jest spokrewniony z byłem premierem tego kraju.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dzisiejsze wprowadzenie stanu wyjątkowego w Malezji, w sytuacji rosnącej liczby przypadków zakażenia koronawirusem, stawia jednak pod znakiem zapytania organizację testów. Stan wyjątkowy ma utrzymać się nawet do sierpnia, co oznacza zakaz podróżowania a także pełen lockdown dla pięciu regionów, wliczając również te w których znajduje się stolica Malezji, Kuala Lumpur, a także tor Sepang

Coraz więcej wskazuje na to, że sezon 2021, a przynajmniej jego początek, będzie identyczny z tym, jaki mieliśmy rok temu. Niemal na pewno odwołane zostaną wyścigi w USA oraz Argentynie, mające odbyć się w kwietniu. Pod znakiem zapytania stoi pierwsza runda w Katarze. Może się okazać, że sezon 2021 ponownie ruszy oraz będzie przebiegał w Europie. Możliwe jednak, że zamiast zamorskich wyścigów w Europie szybciej zobaczymy ściganie na torach testowych i rezerwowych. Może to być na przykład Portimao i Jerez, gdzie dobra pogoda panuje także wiosną.

Źródło: The Race

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

komentarzy 7

  1. Formuła 1 dała radę jeszcze pojechać bahrain i Abu dhabi. W Abu dhabi napewno by się pozabijali, wszędzie zbyt blisko ściany. Ciekawe czy dałoby radę zorganizować w bahrainie testy albo wyścig bezpiecznie?

  2. Ciekawe jakby sie wszyscy z ekip moto zaszczepili Wtedy nie byłoby chyba jakichś przeciwskazań

  3. I ekipy i Dorna i operatorow tv itd. Wszystkich tych którzy podróżuja by dr mir poszczepil i nie powinno ny przeciwskazan do rozgrywania bez kibicow chyba

  4. Chciałbym, aby sezon zaczął się normalnie…ale 93 będzie miał mega farta jak się okaże, że sezon ruszy dopiero w maju ;-) zdąży się wykurować ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
166 zapytań w 1,408 sek