Home / MotoGP / Van der Mark i MotoGP? Tak, ale może w 2019 roku

Van der Mark i MotoGP? Tak, ale może w 2019 roku

Michael van der Mark jest kolejnym zawodnikiem, który wymieniany był w gronie potencjalnych zastępców za Jonasa Folgera, który z powodu choroby musi odpuścić cały sezon 2018. Był – bowiem Holender przyznał, że jest w pełni skupiony na zbliżającym się wyzwaniu w World Superbike.

„Jesteśmy ciekawi, jak nam pójdzie. Koniec sezonu był dla nas naprawdę dobry, a po wprowadzeniu nowych przepisów, poziom konkurencyjności różnych motocykli powinien się zrównać. Przynajmniej w teorii. Nie możemy doczekać się pierwszych wyścigów.” – powiedział van der Mark. Ma on na koncie już dwa starty w MotoGP – w Malezji dojechał jako 16, a w Walencji – 17.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Holender nie pozostawia wątpliwości, że jeszcze przez rok będzie startował w mistrzostwach świata WSBK. „Naprawdę bardzo przykro mi z powodu tego, co spotkało Jonasa, żal mi też zespołu Tech 3. Nie jest łatwo teraz znaleźć zastępstwo, bo kontrakty są już podpisane. Rozmawiałem z Herve, ale muszę respektować mój kontrakt, to jasne. W sezonie 2018 zobaczycie mnie w WSBK i zespole Pata. Nie będę naciskał na Poncharala, aby wziął mnie do MotoGP, będę szanował mój kontrakt, jaki podpisałem dwa lata temu.”

Dopiero więc po wygaśnięciu obecnej umowy van der Mark będzie mógł myśleć o zmianach – nie jest więc wykluczone, że właśnie wtedy bliżej zainteresuje się awansem do MotoGP. „Moim celem teraz jest rozpoczęcie walki o miejsca na podium, a być może zwycięstwa w WSBK. Dojrzałem i mogę się jeszcze poprawić. Mam nadzieję, że osiągnę mój cel, a także pozostanę z Yamahą, czy to w WSBK, czy w MotoGP. Ważną rzeczą jest poprawiać swoją jakość i być gotowym na zmiany.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: gpone.com

Będziesz oglądać wyścig MotoE w Jerez?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 2,539 sek