Home / MotoGP / Zawodnicy testowi nie ponoszą winy za problemy Yamahy

Zawodnicy testowi nie ponoszą winy za problemy Yamahy

Szef Yamahy Lin Jarvis nie zgadza się z niektórymi opiniami dotyczącymi słabej formy Yamahy i tego, że jakoby wina spoczywała na słabych zawodnikach testowych. W ostatnich latach rolę testowego zawodnika Yamahy w MotoGP pełnił Cal Crutchlow Brytyjczyk dalej jest aktywnie zaangażowany w rozwój modelu YZR-M1, który obecnie jest jednym z najmniej konkurencyjnych motocykli w zespole.

Podkreślając znaczenie pracy testowego zawodnika na torze, Jarvis zaznaczył w wywiadzie dla speedweek.com, że problemy zespołu z Iwaty są związane z projektem samego motocykla, a nie z zawodnikami.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Nie uważam, że nasze obecne problemy mają związek z testowym zawodnikiem. Mamy problemy inżynieryjne i rozwojowe. Testowy zawodnik nie jest odpowiedzialny za projekt motocykla. Mogą tak twierdzić tylko ludzie, którzy nie mają pojęcia o tym, jaki jest wpływ testowego zawodnika na rozwój motocykla.” – powiedział Jarvis.

„Oczywiście ważne jest, aby mieć szybkiego testowego zawodnika, który może jeździć z dobrym tempem na torach grand prix i wyrażać swoje opinie. Ale reszta musi być wykonana przez inżynierów.” – dodał.

Źródło:

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 2,811 sek