Home / MotoGP / „Zmiana nie miałaby sensu”. Menedżer Pramaca ofercie Yamahy i Marquezie

„Zmiana nie miałaby sensu”. Menedżer Pramaca ofercie Yamahy i Marquezie

Gino Borsoi, menedżer zespołu Pramac, wyraził swoją opinię na temat plotek dotyczących jego zespołu. Przypomnijmy, że Pramac jest łączony z możliwością zostania satelickim zespołem Yamahy w 2025 roku, ale jeśli pozostaną z Ducati, pojawiają się także plotki o pozyskaniu Marca Marqueza.

Borsoi stanowczo zasugerował jednak, że Pramac nie dołączy do Yamahy. „Jesteśmy jak brat zespołu fabrycznego.” – powiedział Borsoi w wywiadzie dla Motosprint. „Między nami a nimi jest coś więcej niż tylko kwestie finansowe. Zmiana nie miałaby sensu.”

Jorge Martin z zespołu Pramac walczy o miejsce w fabrycznym zespole Ducati na 2025 rok. Wiemy już, że nie zostanie w dotychczasowej ekipie. Martin dał tej stajni wyniki, jakich nie dał wcześniej żaden inny zawodnik: walczył o tytuł do ostatniego wyścigu sezonu, zostając finalnie wicemistrzem świata. Nic więc dziwnego, że oczekuje docenienia i zatrudnienia w którymś z zespołów fabrycznych.

Borsoi wspiera swojego obecnego zawodnika, aby zdobył miejsce w fabrycznej stajni w przyszłym roku. To oczywiście mogłoby uchylić drzwi do zaangażowania w Pramacu Marca Marqueza. „Jest odpowiednim człowiekiem do współpracy z Pecco Bagnaia, nie ujmując nic innym kandydatom.” – powiedział Borsoi. Martin prowadzi w klasyfikacji MotoGP przed wyścigiem w Barcelonie, szóstą rundą sezonu, która odbędzie się w ten weekend.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Bagnaia traci do niego 38 punktów. Bastianini i Marquez tracą do Martina po 40 punktów. „Jest najsilniejszym zawodnikiem w MotoGP, dojrzałym, kompletnym, taktycznie rozwiniętym, super szybkim.” – powiedział Borsoi o liderze generalki.

Jeśli Martin zostanie zawodnikiem fabrycznego zespołu Ducati, przyszłość Marqueza będzie niepewna. Marquez stwierdził, że chce mieć motocykl w specyfikacji fabrycznej w przyszłym roku, co może zostać zrealizowane również w zespole Pramac. Borsoi powiedział: „Kto by nie chciał ośmiokrotnego mistrza świata? Mówimy o najbardziej utytułowanym zawodniku w tej kategorii, z tytułem w 125ccm, Moto2 i sześcioma w klasie królewskiej. Fizycznie dobrze się zregenerował, szybko jeździ na Desmosedici.”

Kolejnym zawodnikiem, który może dołączyć do Pramaca w 2025 roku, jest Fermin Aldeguer. Talent z Moto2 został zaangażowany bezpośrednio przez Ducati, aby dołączył do klasy królewskiej w przyszłym roku, ale jego dokładne miejsce jest niejasne. Miał trafić do zespołu satelickiego o najwyższym priorytecie dla Ducati, a więc właśnie do Pramaca. Sam Aldeguer oczekuje, że dołączy do Pramaca, ale wiele zależy od przyszłości Martina, Marqueza no i rzekomych rozmów zespołu z Yamahą.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

Komentarze: 1

  1. Aldeguer i Marquez do Pramaca, Morbidelli out. A Bestia będzie musiał zadowolić się Gresini, albo co innego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 2,024 sek