Home / Uliczne / Ian Bell zginął w piątkowym wyścigu Sidecarów na IOM TT

Ian Bell zginął w piątkowym wyścigu Sidecarów na IOM TT

Ian Bell

W trakcie przedostatniego wyścigu tegorocznej edycji Isle of Man TT doszło do kolejnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Życie stracił były zwycięzca tego wyścigu w kategorii Sidecarów, Ian Bell. Startował w załodze ze swoim synem.

58-letni zawodnik zadebiutował na Wyspie Man w 1995 roku, wygrywając wtedy trofeum dla debiutantów. W 2003 roku odniósł jedyne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Sidecar TT. Pięciokrotnie stawał na podium.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ian Bell pozostawił żonę i dwójkę dzieci – w Isle of Man TT ścigał się na motocyklu ze swoim synem, Carlem, który nie ucierpiał podczas feralnego wypadku wyścigu Sidecar 2, do którego doszło w Ballaspur.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Smutne to bardzo :( Ten rok jest jakiś masakryczny w wyścigach moto, śmierć zabiera tylu zawodników… Malachi Mitchell, Luis, no i na Man w najpiękniejszych wyścigach świata Dwight Bare, Shoey, a teraz Ian Bell już nigdy nie wsiądą na moto, ehh…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 1,338 sek