Home / Gry / Jarek Jakubowski przerywa passę zwycięstw Łątki! (+wideo)

Jarek Jakubowski przerywa passę zwycięstw Łątki! (+wideo)

W końcu doczekaliśmy się zmiany zwycięzcy wyścigu w polskiej lidze. Po fenomenalnym pojedynku na ostatnim okrążeniu Track Day Trener pokonał Zzz_męczonego i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Po dłuższej przerwie spowodowanej okresem świątecznym, zawodnicy VARBOS Polish League powrócili do ścigania na argentyński tor Termas. Choć kwalifikacje sugerowały, że gracze są trochę rozregulowani, tak sam wyścig był zapewnił potężną dawkę walki i fantastycznych emocji do samej mety.

Pierwsze zaskoczenie ósmej rundy? Darek Godlewski! Nie da się ukryć, że ten zawodnik w tym sezonie zaskakuje na każdym kroku, powiedziałbym nawet że dla niego to sezon życia. Jeździ bardziej stabilnie niż kiedykolwiek, a do tego regularnie zgarnia dobre pola startowe i podia. Nie inaczej było w Termas gdzie Darek wywalczył swoje pierwsze Pole Position! Zaledwie 0.033 sek. za jego plecami uplasował się Jarek Jakubowski, który z każdym kolejnym wyścigiem ma wyraźnie większy apetyt na zwycięstwo. Trzecią pozycję zgarnął Konrad Łątka, tracąc ponad 0.5 sek do pierwszego miejsca, co jak na Konrada jest czymś zaskakującym.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Gdy zgasły czerwone światła wszystko wywróciło się do góry kołami. Jarek Jakubowski i Konrad Łątka od pierwszej chwili jechali bardzo agresywnie i stanowczo, a swoimi atakami błyskawicznie wybili z rytmu Darka Godlewskiego. Nie inaczej stało się także w przypadku Michała Pilichowskiego, który zaliczył świetny start zza pleców powyższej trójki i ostatecznie to on został liderem wyścigu. Niestety szansa na dobry wynik Michała przepadła wraz z początkiem czwartego okrążenia gdy doszło do jego upadku. Prowadzenie objął Jarek Jakubowski, który miał 2,5 sekundy przewagi nad drugim Konradem Łątką. Taka sytuacja utrzymywała się przez większość wyścigu. Pod koniec zmagań Konrad zdołał jednak zniwelować stratę co doprowadziło do najbardziej ostrej walki jaka miała miejsce w całym sezonie i to na ostatnim okrążeniu! Zawodnicy niemal przy każdym ataku zderzali się ze sobą nie odpuszczając ani na moment. Do tego byli tak nakręceni na zwycięstwo, że próbowali nawet atakować w miejscach w których niemal nigdy nie jest to możliwe lub jest ale bardzo ryzykowne. Skończyło się to tak, że podczas ostatniej próby Konrada na ok trzy zakręty przed metą, ponownie doszło do kontaktu jednak tym razem zawodnik Suzuki upadł. Jarek Jakubowski, który po zderzeniu wyjechał poza tor, utrzymał się jakoś na trawie i ostatecznie dowiózł pierwsze zwycięstwo w VARBOS Polish League, które zdecydowanie wywalczył swoimi umiejętnościami i zawziętością! Konrad dowiózł drugie miejsce dzięki wypracowanej przewadze nad trzecim Łukaszem Dąbrowskim. Łukasz co ciekawe w tym wyścigu był bardzo niewidoczny, ale jechał konsekwentnie swoim tempem co pozwoliło mu zdobyć kolejne podium. Zdobywca Pole Position Darek Godlewski zakończył wyścig na czwartej pozycji.

Przed nami już tylko cztery wyścigi. Najbliższy przystanek – Assen. Mówią, że to świątynia prędkości. Jeśli wrzucimy tam naszych najlepszych gracz w Polsce to aż trudno wyobrazić sobie co tam się będzie działo. Zapraszamy!

Kliknij, aby pominąć reklamy

Poniżej znajduje się retransmisja z kwalifikacji i wyścigu, które komentował znany esportowcom Mateusz „Gucio1846” Kapusta”

 

AUTOR: Gucio1846

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 1,289 sek