Home / WMMP / Kolejny tytuł dla Marka Szkopka

Kolejny tytuł dla Marka Szkopka

Zawodnik Team Recykl Marek Szkopek zdobył w niedzielę kolejny tegoroczny tytuł. Po podwójnym zwycięstwie pod koniec lipca w Poznaniu i przypieczętowaniu tytułu Mistrza Polski Supersport teraz Marek był bezkonkurencyjny w chorwackiej Rijece w siódmej rundzie Alpe Adria. Szkopek najpierw wygrał sobotnie kwalifikacje, a w niedzielę prowadził od pierwszego do ostatniego okrążenia wpadając na metę z pięciosekundową przewagą nad Thomasem Berghammerem.

Zwycięstwo w Chorwacji oznacza, że Marek na dwie rundy przed końcem tegorocznego sezonu Alpe Adria jest już Mistrzem tej serii i spokojnie może przygotowywać się do finału mistrzostw Europy, które odbędą się 7 października w hiszpańskim Albacete. W siedmiu tegorocznych wyścigach Alpe Adria Marek Szkopek sześć razy stawał na podium, z czego trzy ostatnie wyścigi wygrał.

Marek Szkopek, Mistrz Polski i Alpe Adria Supersport:
Wspaniale się czuje, jestem bardzo szczęśliwy z wygranej w Rijece oraz z klasyfikacji generalnej Alpe Adria. Chciałbym bardzo podziękować całemu zespołowi, Grupie Recykl za wiarę i wsparcie oraz Pirelli za pomoc techniczną i merytoryczną. Przed nami wielki finał Mistrzostw Europy na których również dam z siebie wszystko i postaram się wygrać.

Bartek Lewandowski, manager Team Recykl:
Jestem bardzo dumny z Marka i całego zespołu. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że już dziś będziemy cieszyć się z tytułu, ale zwycięstwo w Rijece to potwierdzenie wspaniałej formy i dobry prognostyk przed mistrzostwami Europy w Albacete.

Rijeka wyniki wyścigu Supersport:

1 Marek Szkopek

2 Thomas Berghammer

3 Jiri Broz

4 Matthias Juranitsch

5 Jochen Rotter

 

Klasyfikacja generalna Alpe Adria Supersport po 7 wyścigach:

1 Marek Szkopek 147 punktów

2 Igor Kalab 84

3 Stefan Kerschbaumer 82

4 Thomas Berghammer 78

5 David Latr 77

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 1,505 sek