Home / WMMP / Suzuki GRANDys duo wraca do Poznania

Suzuki GRANDys duo wraca do Poznania

Po dwóch pierwszych rundach Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na torach Słowacji i Czech zespół Suzuki GRANDys duo wraca do Polski. Trzecia runda tegorocznych mistrzostw odbędzie się w najbliższy weekend na torze Poznań.

Zespół Suzuki GRANDys duo w Poznaniu wystąpi w pełnym składzie z liderem klasyfikacji generalnej WMMP i Alpe Adria Superbike Marko Jermanem w roli faworyta. Duże nadzieje wiążemy też z występem powracających po nieprzyjemnych kontuzjach Daniela Bukowskiego w Supersport i Andy Meklau w Superstock 1000, liczymy też na pierwsze w tym roku podium Bartka Wiczyńskiego. W klasie juniorskiej nasze barwy reprezentować będzie Szymon Strankowski, a w walce o punkty dla zespołu w klasie Superbike Marko Jermana wspierać będzie Mariusz Durynek.

W Poznaniu po raz pierwszy w tym roku zawodnicy będą zdobywać też punkty do klasyfikacji GRANDys duo Formula X-Treme, czyli połączonych klasy Superstock 1000 i Superbike.

Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo: Po wyścigach na Slovakiaring i w Brnie liczę na kolejne sukcesy w Poznaniu. Nasi zawodnicy zawsze byli faworytami na tym torze i sądzę, że tym razem będzie podobnie. Mam nadzieję, że poradzimy sobie z naszymi rywalami, którzy prezentują wysoki poziom i wrócimy do domu jako liderzy wszystkich klasyfikacji zespołowych. Te zawody zdecydują też o przyszłości naszego zespołu w WMMP. Jeśli potwierdzą się nasze obawy co do frekwencji i jakości organizacji zawodów oraz oprawy medialnej będziemy musieli zastanowić się nad wycofaniem z mistrzostw Polski. Przez ostatnie lata wygraliśmy praktycznie wszystko, co było do wygrania w naszym kraju i teraz, gdy nie podoba nam się w jakim kierunku idą mistrzostwa spokojnie możemy odejść z podniesioną głową.

Harmonogram III rundy WMMP Poznań:

Piątek:

09:00 trening wolny WMMP Supersport+ Junior

09:30 trening wolny WMMP Superstock 1000+ Superbike

12:00 trening wolny WMMP Supersport+ Junior

12:30 trening wolny WMMP Superstock 1000+ Superbike

15:00 trening wolny WMMP Supersport+ Junior

15:30 trening wolny WMMP Superstock 1000+ Superbike

Sobota:

08:25 I trening kwalifikacyjny Supersport+ Junior

09:00 I trening kwalifikacyjny Superstock 1000+ Superbike

11:45 II trening kwalifikacyjny Supersport+ Junior

12:20 II trening kwalifikacyjny Superstock 1000+ Superbike

15:00 wyścig Supersport+ Junior

16:00 wyścig Superstock 1000+ Superbike

Niedziela:

09:30 rozgrzewka Supersport+ Junior

09:45 rozgrzewka Superstock 1000+ Superbike

11:40 wyścig Supersport+ Junior

12:40 wyścig Superstock 1000+ Superbike

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 1,801 sek