Home / WMMP / Team Recykl na podium w Poznaniu

Team Recykl na podium w Poznaniu

W miniony weekend w Poznaniu odbyła się ostatnia runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, która po raz kolejny okazała się bardzo udana dla Team Recykl. Już wcześniej tytuł Mistrza Polski Supersport zdobył Marek Szkopek, a głównym celem zespołu była podwójna korona i drugie miejsce w generalce dla Sebastiana Zielińskiego.

Plan został wykonany perfekcyjnie i dzięki dwóm drugimi miejscom Zioło odniósł swój największy sukces w seniorskich wyścigach. Marek w sobotę był trzeci, a w niedzielę ósmy, ale w obu wyścigach zdobywał bonusowe punkty za najlepsze okrążenie wyścigu.

W klasie Superbike swoje pierwsze podium wywalczył jeżdżący manager zespołu Bartek Lewandowski, który w niedzielę był trzeci. W sobotnim wyścigu Lewandowski był piąty i sezon zakończył na siódmym miejscu ze stratą zaledwie punktu do pierwszej piątki.

Team Recykl wygrał też z ogromną przewagą klasyfikację zespołową w klasie Supersport.

Uwieńczeniem sezonu będzie dla Team Recykl finał mistrzostw Europy, który odbędzie się za miesiąc (7.10.2012) w Hiszpańskim Albacete. Marek Szkopek zakwalifikował się do tych prestiżowych zawodów jako Mistrz Alpe Adria Supersport.

Bartek Lewandowski: 

Bardzo się cieszę z podium, szkoda tylko, że przyszło na koniec sezonu. Teraz przez całą zimę będę musiał czekać na kolejną szansę. Już wcześniej byłem blisko takiego sukcesu, ale brakowało szczęścia. Cieszę się też z postawy Marka i Sebastiana, którzy pojechali zespołowo i wykonali plan, który założyliśmy przed weekendem. Dziękuję naszym sponsorom i kibicom za wsparcie.

Sebastian Zieliński:

Dziękuję Markowi i Team Recykl za wsparcie, jakie dostałem w ostatni weekend i przez cały sezon. Bardzo się cieszę z drugiego miejsca w mistrzostwach Polski i mam nadzieję, że w przyszłości osiągniemy jeszcze więcej.

Marek Szkopek:

Mimo, że do Poznania jechałem jako Mistrz Polski i Alpe Adria musiałem się w weekend sporo napracować, ale tego wymagało dobro zespołu. Cieszę się, że wszystko się udało i teraz spokojnie możemy skoncentrować się na mistrzostwach Europy. Dziękuję Team Recykl, Pirelli i wszystkim sponsorom.

Wyniki sobotnich wyścigów:

Supersport:

1 Daniel Bukowski

2 Sebastian Zieliński

3 Marek Szkopek

4 Szymon Strankowski

5 Piotr Surowiec

 

Superbike:

1 Irek Sikora

2 Janusz Oskaldowicz

3 Marko Jerman

4 Waldek Chełkowski

5 Bartek Lewandowski

 

Wyniki niedzielnych wyścigów:

 

Supersport:

1 Daniel Bukowski

2 Sebastian Zieliński

3 Szymon Strankowski

4 Natalia Florek

5 Piotr Surowiec

8 Marek Szkopek

 

Superbike:

1 Irek Sikora

2 Janusz Oskaldowicz

3 Bartek Lewandowski

4 Mariusz Durynek

5 Waldek Chełkowski

 

Klasyfikacja sezonu 2012:

 

Supersport:

1 Marek Szkopek 187 punkty

2 Sebastian Zieliński 118

3 Daniel Bukowski 117

4 Szymon Strankowski 67

5 David Latr 66

 

Superbike:

1 Marko Jerman 154 punkty

2 Irek Sikora 150

3 Janusz Oskaldowicz 128

4 Waldek Chełkowski 82

5 Radek Rous 49

7 Bartek Lewandowski 48

 

Wyniki zespołowe Supersport:

 

1 Team Recykl 305 punkty

2 Suzuki GRANDys duo 171

3 SAMBA.COM.PL 3

 

Informacje prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 1,601 sek