Home / WMMP / Udany sezon Ducati Toruń Motul Team

Udany sezon Ducati Toruń Motul Team

ducati-torun-motul-team

Wicemistrzostwo kraju, 6 z 12 wyścigów czempionatu zakończonych zwycięstwem, trzech zawodników stających na podium. To był znakomity rok dla fanów toruńskiego zespołu!

Satysfakcji z tegorocznego sezonu nie ukrywa Dariusz Małkiewicz, menedżer teamu: „Naprawdę mamy powody do zadowolenia – podkreśla szef zespołu. – To był pierwszy sezon Daniela Bukowskiego w naszych barwach, na Ducati i od razu okraszony zdobyciem wicemistrzostwa Polski. Tytuł mistrza kraju był naprawdę blisko, jednak tym razem w kilku przypadkach po prostu zabrakło odrobiny szczęścia. Kontuzja, jakieś naprawdę pechowe awarie – to o tym zadecydowało. Jak żadne tego typu okoliczności nie stawały nam na przeszkodzie, to Daniel z reguły wygrywał. Zwycięstwa w sześciu z dwunastu wyścigów mówią same za siebie. Tym razem się nie udało, ale to dla nas doskonały prognostyk przed kolejnym sezonem, o którym już w tym momencie myślimy.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nie tylko postawa popularnego „Buły” dała kibicom Ducati Toruń Motul Teamu niewątpliwie powody do zadowolenia. Mamy za sobą kolejny rok rozwoju naszego zespołu – mówi z przekonaniem Dariusz Małkiewicz. – To był czas stałego progresu. Indywidualnie duży postęp zanotował Maciej Ukleja. Trzykrotnie na podium, czwarte miejsce w generalce całego sezonu, regularnie poprawiane czasy okrążeń, wielka ambicja wykazywana w trakcie walki o miejsca. Trudno, żebyśmy z takiej postawy nie byli zadowoleni. Dużo radości dała nam też postawa Mariusza Szerszenia. Był to jego pierwszy rok startów na Ducati, jednak niewątpliwie bardzo owocny. Zwłaszcza pod koniec sezonu jego forma była naprawdę wysoka, co jest najlepszy dowodem na to, że wykonał on solidną pracę i zanotował duży postęp.

Sukcesów z pewnością nie byłoby, gdyby nie grono sponsorów i partnerów. Zespół dziękuje w tym miejscu markom i firmom: Motul, Inter Motors, AF Motors Ducati Toruń, BGŻ BNP Paribas, Dunlop Motosport, 3M, PPG, Autokolor, Fabryka Klimatu, Trans Buła, Gładki Trans, Kraaitech.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Kuba Owsianowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 1,351 sek