Home / Slider / Motocykle WSBK także czekają zmiany

Motocykle WSBK także czekają zmiany

W tym tygodniu ogłoszono nowe przepisy MotoGP na rok 2027, które zakładają zmniejszenie osiągów motocykli na rzecz bezpieczeństwa i poziomu bezpośredniej rywalizacji podczas wyścigów. Jednak federacja FIM nie będzie ryzykować zatarcia się różnic wydajności między World Superbike a MotoGP. Maszyny WSBK także dostaną więcej ograniczeń, przez co stracą na osiągach.

Prezydent FIM Jorge Viegas udzielił zapewnienia podczas konferencji prasowej, że w WSBK do 2027 roku pojawią się nowe przepisy: „Oczywiście chcemy, aby MotoGP była dalej na szczycie, a World Superbike ma być rywalizacją motocykli seryjnych z pewnymi zmianami, i dwa lata temu zaczęliśmy już pracować nad zmianą przepisów w World Superbike. Niektóre rzeczy wydarzą się bardzo szybko, ale w taki sposób, aby zachować dystans między MotoGP a World Superbike”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jak powiedział Portugalczyk  jako laboratorium dla nowych przepisów, które powinny być zdefiniowane do 2026 roku, wykorzystywane są mistrzostwa Wielkiej Brytanii (BSB): „Pracujemy również nad nową generacją dla motocykli World Supersport 300 i wykorzystujemy trochę brytyjskie mistrzostwa jako testów, aby zobaczyć, jak te nowe przepisy się sprawdzają, ale mam nadzieję, że w 2026 roku nowa generacja będzie gotowa”.

Źródło: motorcyclesports.net
Fot. Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 1,940 sek