Home / WSBK / Niccolo Canepa z dziką kartą na Donington Park

Niccolo Canepa z dziką kartą na Donington Park

Przed nami kolejna, piąta już runda motocyklowych Mistrzostw Świata klasy Superbike. Podczas rundy na Donington Park nie zobaczymy wyścigów klasy STK1000, STK600 i EJC – co jednak nie oznacza zupełnego braku zawodników tych klas podczas zbliżającego się weekendu.

Przykładem może tu być Niccolo Canepa, który obecnie jest liderem klasyfikacji generalnej Superstock 1000, a podczas zbliżającej się rundy, zostanie trzecim zawodnikiem zespołu Ducati Alstare. Wszystko dzięki porozumieniu jakie zawarło Ducati Alstare oraz obecny zespół Włocha – Barni Racing Team.

Przygotowując się do tego wydarzenia, Niccolo Canepa oraz Ayrton Badovini wzięli w zeszłym tygodniu udział w testach na torze Mugello, podczas których testowano nowe ustawienia kontroli trakcji, oraz różne ustawienia set-upu – które dały obiecujące rezultaty.

Była to również dobra okazja dla lidera klasyfikacji Superstock 1000, na przyzwyczajenie się i zbudowanie pewności do Panigale 1199 w specyfikacji Superbike, a także ustawienie motocykla pod kątem toru w Donington Park.

„Jestem zadowolony z testów na Mugello i bardzo dobrze czułem się na motocyklu., więc cieszę się, że będę miał przyjemność jazdy na 1199 Panigale z zespołem Ducati Alstare na Donington. Chcę podziękować Francisowi Batta z Ducati Alstare, Ernesto Marinelliemu i Ducati oraz oczywiście mojemu własnemu zespołowi – Barni Racing i menedżerowi Marco Barnabò za spotkanie i że to wszystko zorganizowali. Mam nadzieję, że będę wstanie odpłacić im za to dobrym rezultatem w trakcie tych  ważnych wyścigów” – powiedział #47.

Natomiast Carlos Checa, który nie był w stanie wziąć udziału w wyścigach na Mugello z powodu obrzęku ramienia lewej ręki, powróci na tor podczas zbliżającego się weekendu na Donington Park. Po zakończeniu intensywnej rehabilitacji – którą przeszedł w ciągu ostatnich tygodni, „El Torro” jest przekonany, że będzie gotowy do walki podczas niedzielnych wyścigów.

 

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 1,300 sek