Home / WSBK / Optymizm w zespole Honda WSBK Team

Optymizm w zespole Honda WSBK Team

Już w najbliższy weekend, na hiszpańskim torze o długości 5344 metrów, zawodnicy World Superbike Championship rozpoczną zmagania podczas ósmej rundy sezonu 2012. Dla wielu zawodników będzie to już drugi występ na tym obiekcie, choć nie zabraknie również i takich, którzy będą rywalizowali tu po raz pierwszy.

Jednym z takich zawodników będzie kierowca zespołu Honda WSBK TeamJonathan Rea. W ubiegłym sezonie, kiedy tor Motorland Aragon debiutował w kalendarzu WSBK, #65 leczył kontuzję i nie mógł wystartować na tym obiekcie. Jedynie w styczniu 2011 roku, przy temperaturze poniżej 0oC udało mu się przejechać – z niskimi prędkościami – zaledwie pięć okrążeń. Podczas zbliżającego się weekendu, temperatura powietrza będzie się diametralnie różniła, bo może przekraczać 30oC. Jednak zawodnik dosiadający Hondy CBR 1000RR Fireblade, od drugiego wyścigu rundy w Assen może poszczycić się nieprzerwanym ciągiem ośmiu zakończonych wyścigów w pierwszej szóstce. Dodatkowo dwa zwycięstwa i kolejne dwa miejsca na podium dają mu drugą pozycję w klasyfikacji generalnej mistrzostw, ze stratą 38,5 punktu do Maxa Biaggi. Tak więc 25-cio latek z Irlandii Północnej ma powody ku temu, aby liczyć na kolejne dobre występy.

Jestem naprawdę podekscytowany występem na torze Aragon w ten weekend, bo jest on dla mnie nowy, a ja uwielbiam wyzwania jakimi jest jazda na nowych torach. Zrobiłem kilka okrążeń w celu wykonania kilku zdjęć w warunkach bardzo nieprzyjemnych w styczniu ubiegłego roku, ale układ toru jest naprawdę świetny – choć nie robiłem żadnych okrążeń z prędkością wyścigową. Tor jest bardzo zróżnicowany ale jest całkiem fajny. Musimy jak najlepiej wykorzystać każdy trening i zebrać jak najwięcej danych, aby przygotować motocykl do gorących warunków, których spodziewamy się w niedzielę. Jak zwykle, będę się mocno starał aby uzyskać dobre wyniki i mam nadzieję, że rzeczy które poprawiliśmy w ciągu ostatnich kilku tygodni pozwolą nam ponownie walczyć z przodu stawki.” – powiedział Jonathan Rea.

Natomiast dla jego zespołowego kolegi nie będzie to pierwszy występ na tym obiekcie. Hiroshi Aoyama miał możliwość jazdy na tym torze będąc jeszcze zawodnikiem klasy MotoGP. Japoński kierowca liczy na to, że znajomość toru oraz poprawki jakie dokonano w jego motocyklu, pozwolą mu na osiągnięcie dwóch dobrych wyników.

Miałem bardzo szybki wypadek podczas testów w Assen, ale czujemy, że poczyniliśmy pewien postęp oraz mam lepsze wyczucie motocykla – zwłaszcza jeśli chodzi o stabilność na wejściu w zakręty. Mam nadzieję, że możemy kontynuować postępy w Hiszpanii podczas tego weekendu. Aragon jest troszkę jak mój domowy wyścig, ponieważ jest bardzo blisko do Barcelony, gdzie mieszkam. Ścigałem się tu wcześniej, więc postaramy się dać z siebie wszystko z moim zespołem aby zaliczyć dobre wyścigi w ten weekend.” powiedział Hiroshi Aoyama.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 1,544 sek