Home / Slider / Razgatlioglu odejdzie z Yamahy po sezonie!

Razgatlioglu odejdzie z Yamahy po sezonie!

Toprak Razgatlioglu tylko do końca sezonu 2023 będzie związany z Yamahą. Turecki mistrz świata World Superbike z sezonu 2021 zdecydował się na zmianę producenta. Kończy to również najprawdopodobniej jego szanse na przyszłoroczny awans do MotoGP gdzie przypomnijmy – był przymierzany do fabrycznego zespołu w miejsce Franco Morbidellego.

Nie znamy na razie przyszłości #54. Razgatlioglu zapewne pozostanie na padoku WSBK, jednak już na innym motocyklu.

„Chciałbym wyrazić całej rodzinie Yamaha wielką wdzięczność za miłość i szacunek, które mi okazali” – powiedział Razgatlioglu w oświadczeniu drużyny. „Wygranie mistrzostw świata było moim marzeniem, kiedy podpisałem kontrakt z Yamahą, i razem osiągnęliśmy ten cel.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„W przyszłym sezonie czuję, że potrzebuję nowego wyzwania, a mimo możliwości przejścia do MotoGP, nie czułem tego samego związku z motocyklem MotoGP, jaki mam z superbikiem. Jeśli jednak mam pozostać w WSBK, potrzebuję nowego celu, nowych ambicji. Przykro mi, że opuszczam Yamahę, zarówno markę, jak i ludzi, z którymi mam bardzo dobre relacje, ale zmiana jest częścią każdego sportu i jest normalna dla każdego profesjonalisty.”

„Dlatego ogromne podziękowania dla Yamaha Motor Company, Yamaha Motor Europe, Yamaha Motor Turkiye, zespołu Pata Yamaha Prometeon WorldSBK, a szczególnie dla mojej ekipy, która tak ciężko dla mnie pracowała.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

komentarzy 6

  1. Otwiera się całkiem niezłe miejsce w zespole fabrycznym Yamahy.
    Chyba że, Yamaha wpadnie na pomysł zamiany Topraka na Reddinga…

  2. Coś mi się wydaje, że w tego Moto GP nic nie wyszło dlatego odchodzi z Yamahy.
    W sumie to w Moto GP chyba teraz lepiej na satelickim Ducati niż na Fabrycznej Yamaszce.

  3. Będąc w jego wieku po wygraniu WSBK zrobiłbym wszystko, żeby spróbować Moto GP. Ciekawe czy Yamaha co zaoferowała mu Yamaha? Czy dawała fabryczny motocykl w Moto GP?

    • Wychodzi na to, że Yamaha nie zaoferowała mu nic w MotoGp, a testy w Jerez były zrobione na odwal – żeby tylko były. Wydaje się, że te testy wpłynęły na jego przyszłość na Yamasze, podobnie jak „występ” w Suzuka 8 Hours zdecydował o jego odejściu z Kawasaki.

  4. Informacja z ostatniej chwili Toprak Razgatlioglu podpisał kontrakt na sezon 2024 z Fabrycznym zespołem Rokit BMW Motorrad WSBK Team

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
164 zapytań w 2,283 sek