Home / Slider / Suzuki wraca do World Superbike! Ale bez fabrycznego wsparcia

Suzuki wraca do World Superbike! Ale bez fabrycznego wsparcia

Po pięciu latach współpracy z Kawasaki, prywatny zespół Grillini przesiada się na motocykle Suzuki i będzie wystawiać nowy model GSX-R1000. Póki co, japoński producent nie ogłosił swojego powrotu do World Superbike i zespół Grillini będzie musiał sam prowadzić rozwój maszyny pod swoich zawodników. Nowy GSX-R1000 jak na razie największe sukcesy odnosił w serii MotoAmerica. Po tegorocznej dominacji Suzuki, tytuł na tym motocyklu zdobył Toni Elias.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na razie nie wiadomo, jacy zawodnicy będą w przyszłym roku bronić barw ekipy Grillini Suzuki. „Decyzja została podjęta po tym, jak nowy GSX-R1000 został pokazany. Spodobał mi się pomysł wciągnięcia go z powrotem w historię WSBK. To też dobra okazja, by popracować nad nowym projektem, nawet jeśli musimy to zrobić bez pełnego wsparcia fabrycznego. Pozostajemy prywatnym zespołem i wiemy, że czeka nas wiele pracy nad rozwojem motocykla, który nie jest obecny w stawce WSBK, ale czujemy się gotowi na to nowe wyzwanie.” – powiedział Andrea Grillini, stojący na czele ekipy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: worldsbk.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Mimo wszystko świetny news, pytanie tylko, kogo będą wystawiać.

  2. Fajnie, że wracają i oby sobie poradzili bez wsparcia fabryki :) Ciekawe, czy wezmą kogoś z MotoAmerica czy poszukają bliżej ;p

  3. Fajna wiadomość. Być może Guintolli się zdecyduje?

  4. Ciekawe czy w trakcie sezonu fabryka (albo chociaż europejski oddział) nie zechce im chociaż trochę pomóc (pomimo tego, ze Suzuki jest znane z tego, że nie kwapi się ze wsparciem). Bo ciężko im będzie o solidne wyniki bez tego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 1,317 sek