Home / Slider / WSBK, Most: Toprak poza zasięgiem! Dwa satelickie Ducati na podium!

WSBK, Most: Toprak poza zasięgiem! Dwa satelickie Ducati na podium!

Toprak Razgatlioglu w połowie swojego pierwszego sezonu na BMW jest już zawodnikiem z największą liczbą zwycięstw w historii marki, w World Superbike. El Turco w pierwszym wyścigu w Moście odniósł swoje 8. zwycięstwo z rzędu, i 10. w tym sezonie. Kolejny wyścig, w którym #54 prowadził od startu do mety. O pozostałe miejsca na podium walczyli zawodnicy Ducati, a w końcówce wyścigu rozstrzygnęła się ona między Danilo Petruccim (Barni), a Andreą Iannone (GoEleven), z której to ten pierwszy wyszedł zwycięsko.

Czwarte miejsce zajął Alvaro Bautista (Ducati), który startował z 10. pozycji po otrzymaniu kary, za wolną jazdę na linii wyścigowej w Superpole. Solidny wyścig na piątej pozycji zakończył Remy Gardner, który był najlepszą Yamahą w 1. wyścigu. Dopiero 6. miejsce zdobył Nicolo Bulega (Ducati), wicelider mistrzostw, który po dobrej, pierwszej połowie wyścigu stracił kilka pozycji na ostatnich okrążeniach. Jeden z najlepszych wyścigów sezonu jak do tej pory przejechał Garrett Gerloff (Bonovo BMW), który zdobył 8 punktów za 8. miejsce. Po starcie z 15. pola i karze long lap, Jonathan Rea (Yamaha) zdołał wywalczyć tylko 10. pozycję.