Home / Slider / Zmiany w kalendarzu WorldSBK. Węgry wypadają – wchodzi Estoril

Zmiany w kalendarzu WorldSBK. Węgry wypadają – wchodzi Estoril

Mamy zmianę w kalendarzu serii World Superbike! Z powodu nieukończonych prac na torze Balaton Park, na Węgrzech, tegoroczna runda, która miała się odbyć w sierpniu została odwołana. Zastąpi ją tor Estoril, na którym będzie miała miejsce druga tegoroczna runda w Portugalii, jako że w sierpniu zawodnicy padoku SBK wybiorą się na obiekt Portimao. Wyścigi na Estoril odbędą się 11-13 października, tydzień przed finalną rundą sezonu, w Jerez.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Portugalski tor będzie gościł zawodników WorldSBK, WorldSSP oraz WorldWCR, czyli klasy, które miały się ścigać na Węgrzech. Będzie to także ostatnia runda w tym sezonie pucharu Yamahy R3, w którym w tym roku świetnie radzi sobie Dawid Nowak. Ostatni raz zawodnicy Superbike ścigali się na zachodzie Portugalii w 2022 roku, kiedy wszystkie trzy wyścigi weekendu rozstrzygnęły się na ostatnim okrążeniu. W 1. wyścigu zwyciężył wtedy Alvaro Bautista, a w niedzielę dwukrotnie najlepszy okazał się Jonathan Rea na Kawasaki.

Źródło: worldsbk.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

Komentarze: 1

  1. Odwołało też swoje amatorskie track daye CR moto oraz inni organizatorzy. Co tam się w ogóle dzieje? Pospieszyli sie z oddaniem toru, który nie spełnia norm dla motocykli? Wychodzi na to, że nie będzie nikt tam w tym roku jeździł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 1,815 sek