Home / MotoGP / Węgry z szansą na wyścigi MotoGP i WorldSBK

Węgry z szansą na wyścigi MotoGP i WorldSBK

Władze MotoGP i World Superbike pracują nad powrotem ścigania do Węgier! Dorna Sports rozmawia z Węgierską Agencją Rozwoju Mobilności (HUMDA), by zapewnić homologację dwóch torów położonych właśnie w tym kraju – Balaton Park, i bardziej znanym Hungaroringu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W 2024 roku na Balaton Park miałaby się odbyć runda mistrzostw świata Superbike, a dla MotoGP byłby to tor rezerwowy. Rok później, w sezonie 2025 Dorna planuje, by na Hungaroringu odbyły się wyścigi MotoGP. Padok MotoGP wróciłby do Węgrzech po 23 latach przerwy, jako że ostatnie GP Węgier odbyło się w 1992 roku, a jego zwycięzcą był Eddie Lawson.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | Team work makes the dream work | kontakt: [email protected]

komentarzy 7

 1. Czy tor w SPA pasowałby do MotoGP?

  • Nie ma szans żeby tam wpuścić Moto3 i Moto2 – chyba tylko po to, żeby w następnej rundzie mieć minutę ciszy przed startem.

   • Ale wiesz, że na każdym torze jest ryzyko że ktoś zginie. Jakby tor byłby taki niebezpieczny to by F1 się nie ścigała

    • F1 to inna sprawa. Po ostatnim śmiertelnym wypadku w Lipcu, jest dużo szumu o tym, że klasy z młodszymi kierowcami, w tym nawet F2i F3 nie powinny tam się ścigać.
     W przypadku Moto3, to mokry tor (o co tam trudno nie jest) i obecne standardy jazdy zawodników w tej klasie oraz wyrównana stawka, to proszenie się o kłopoty, a Eau Rouge nie wybacza.

     • Ja napisałem tylko dla MotoGP. Moto3 i Moto2 niech wtedy ściga na innym torze lub nie. Kiedyś było, że weekendu tylko klasa królewska się ścigała, a mniejsze nie

     • MotoGp jeździło bez niższych klas w Laguna Seca, ale były za to dodatkowe klasy z AMA, żeby wszytko finansowo się spinało i żeby kibice mieli co oglądać przez kilka godzin dziennie.
      W przypadku Spa tylko dla Motogp, to kogo zaproszą żeby runda się opłaciła?
      BSB? Hiszpańskie albo włoskie SBK? Jest to nierealne.

 2. a za ……….. Poznan :)))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,484 sek