Home / WSS / Lowes gotowy na drugi domowy wyścig

Lowes gotowy na drugi domowy wyścig

Reprezentujący lubelski zespół motocyklowy Bogdanka PTR Honda, Brytyjczyk Sam Lowes wystartuje w ten weekend w swoim drugim wyścigu przed własną publicznością, dziewiątej rundzie MŚ World Supersport na torze Silverstone.

Drugi w klasyfikacji generalnej MŚ, Lowes wcześniejszy start przed własnymi kibicami, na torze Donington Park, zakończył w kwietniu sięgając po swoje pierwsze zwycięstwo w karierze. 22-latek liczy więc, że w niedzielę powtórzy wyczyn sprzed kilku miesięcy, redukując jednocześnie wynoszącą 23 punkty stratę do lidera tabeli, Kenana Sofuoglu. W finisz w punktowanej piętnastce celuje z kolei drugi z zawodników Bogdanka PTR Honda, pochodzący z RPA debiutant w World Supersport, Mathew Scholtz.

Skład Bogdanki uzupełni w najbliższy weekend Szwed Alexander Lundh, który rozpoczynał sezon startując w MŚ Moto2. 25-latek z Varnamo dosiądzie motocykla kontuzjowanego Pawła Szkopka i liczy na udany wyścig na torze Silverstone, na którym ścigał się w Moto2 nieco ponad miesiąc temu. Niedzielny wyścig na żywo pokaże o godzinie 14:30 Eurosport 2.

Sam Lowes: „Czuję się mega przed kolejnym domowym wyścigiem. Jestem w dobrej formie, lubię Silverstone i myślę, że to będzie dla nas udana runda. Start przed własną publicznością zawsze oznacza dodatkową presję, ale lubię to, a na Donington Park pokazaliśmy, na co nas stać w takiej sytuacji, więc na Silverstone liczę w ten weekend na powtórkę. Chcę wrócić na najwyższy stopień podium i zredukować stratę do lidera tabeli.”

Mathew Scholtz: „Nigdy nie byłem na Silverstone, ale oglądałem ostatnio dużo starych wyścigów i grałem w gry komputerowe, aby nauczyć się konfiguracji i nie mogę już doczekać się weekendu. To szybki i płynny tor, a takie odpowiadają mojemu stylowi jazdy. Ostatnich kilka wyścigów nie poszło po naszej myśli, ale w Brnie pokazaliśmy, że możemy walczyć o punkty, więc taki jest mój cel na najbliższy weekend. Potrzebuję tylko trochę szczęścia, aby pokazać na co mnie stać.”

Alexander Lundh: „Bardzo się cieszę, że znów wystartuję na Silverstone i dołączę w ten weekend do zespołu Bogdanka PTR Honda. To bardzo dobra ekipa, dlaczego liczę na udany wyścig. Co prawda będę musiał od nowa nauczyć się motocykla Supersport, elektroniki i opon Pirelli, ale myślę, że po dwóch sesjach wszystko będzie już w porządku. Jeździłem w World Supersport i wiem, że to trudna klasa, ale liczę na suchy weekend i dobry wynik w wyścigu na torze, który lubię.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Silverstone to dla Sama kolejna domowa runda. Liczymy więc na występ podobny do tego z Donington i mamy nadzieję, że po wyścigu jego strata do lidera generalki będzie mniejsza. Ze spokojem czekamy na ukończenie wyścigu przez Mathew na miejscu, na jakie go stać i na jakie zasługuje. W ostatniej chwili doszliśmy do porozumienia z młodym Alexem Lundhem, który mimo przesiadki z zupełnie innego motocykla ma nadzieję od razu powalczyć o dobre miejsce.”

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 1,498 sek