Home / Slider / Jacobsen, Zaccone, Nocco. Kto zostanie fabrycznym zawodnikiem MV Agusty?

Jacobsen, Zaccone, Nocco. Kto zostanie fabrycznym zawodnikiem MV Agusty?

Jules CluzelPatrick Jacobsen (po lewej) jest mocnym kandydatem do miejsca w fabrycznym zespole MV Agusty.

Zanim właściciel zespołu MV Agusty Andrea Quadranti obejmie kontraktem nowego kierowcę na sezon 2017 chce się dowiedzieć wcześniej co potrafią oni osiągnąć na przepięknej F3.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Chociaż Jules Cluzel został w sezonie 2016 Wicemistrzem Świata, szef zespołu Andrea Quadranti zdecydował się wbrew oczekiwaniom na podpisanie umowy na przyszły sezon z Simonem Buckmastem z zespołu PTR-Honda.

Quadranti przybywał podczas przedostatniego weekendu na finale MotoGP w Walencji. Chciał objąć kontraktem zawodnika z Moto2 lub dobrego zawodnika z Moto3. Z Juliánem Simónem, Mistrzem Świata 125cc z 2009 r. i Wicemistrzem Świata Moto2 z 2010 r. odbyły się już rozmowy. 29-latek zastanawia się jednak, czy po wielu kontuzjach i kilku lichych latach w Moto2 w ogóle chce się jeszcze ścigać.

W tym tygodniu Quadranti pozwoli testować jednocześnie trzem zawodnikom. „F3 nie jest łatwym motocyklem.” – mówi Włoch. „Chcę wiedzieć jak dogadują się z maszyną.” Jak wskazują na to pewne źródła pod uwagę brani są Patrick Jacobsen, Alessandro Zaccone i Alessandro Nocco.

Jacobsen zakończył sezon na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej. Nowojorczyk przejechał 35 wyścigów meldując się na podium 13 razy. Zespół Ten Kate Honda wycofuje się z serii Supersport i zamierza się skoncentrować na rozwoju nowej Hondy Fireblade w World Superbike. PJ potrzebuje więc zespołu, w którym będzie mógł rozwinąć pełnię swojego talentu.

Zaccone po trzech latach w Europejskich Mistrzostwach Superstock 600 dostał się pełnego cyklu Mistrzostw i zaskoczył dwukrotnie zajmując piąte miejsce na torach Aragon i Imola. Jednak 17-latek zajął w generalce zaledwie 18 miejsce.

Nocco pomimo 19 lat dysponuje już doświadczeniem Europejskich Mistrzostw Superstock 600 i dwuletnim stażem w Mistrzostwach World Supersport. Do tego dochodzi krótki epizod w klasie Moto2 dla zespołu Kiefer i kilka wyścigów w Pucharze Superstock 1000.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com

 

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 1,318 sek