Home / Inne / Nazwisko Sofuoglu znowu w World Supersport

Nazwisko Sofuoglu znowu w World Supersport

MV Agusta nie poddaje się w rywalizacji z większymi rywalami, i w sezonie 2022 wystawi do serii World Supersport dwa fabryczne motocykle. Pierwszą armatą włoskiej ekipy będzie ponownie Niki Tuuli. Dołącza do niego obiecujący Bahattin Sofuoglu.

Nazwiska Sofuoglu nie trzeba przedstawiać fanom wyścigów motocyklowych – Bahattin jest siostrzeńcem Kenana Sofuoglu, największej gwiazdy w historii serii. Kenan pięciokrotnie zdobywał tytuł mistrza świata. I choć próbował swoich sił również innych seriach – także w grand prix – to w WSSP szło mu zdecydowanie najlepiej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Bahattin Sofuoglu zadebiutował w 2018 roku w World Supersport 300 w pojedynczym wyścigu. Po roku przerwy, i po dwóch kolejnych sezonach w wWSSP300, udało mu się już czterokrotnie wygrać. Sezon 2020 zakończył na trzeciej, a 2021 na szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
164 zapytań w 1,253 sek