Home / Inne / WSSP, Aragon: Huertas wygrywa 1. wyścig, Piotr Biesiekirski z punktem

WSSP, Aragon: Huertas wygrywa 1. wyścig, Piotr Biesiekirski z punktem

Adrian Huertas znów zwycięski! Zawodnik Aruba Ducati jest w tym roku absolutnie niesamowity, i z dzisiejszym triumfem wydaje się, że wjechał na ostatnią prostą do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Jego przewaga nad Stefano Manzim oraz Yarim Montellą na 5 wyścigów przed końcem sezonu wynosi 55 punktów. Drugi w dzisiejszym wyścigu był właśnie Stefano Manzi (Ten Kate Yamaha), który na ostatnim okrążeniu pokonał Valentina Debise (Evan Bros. Yamaha), który finiszował na 3. miejscu.

Po starcie z końca 8. rzędu punkcik za 15. miejsce w wyścigu zdobył nasz zawodnik, Piotr Biesiekiski. Polak dysponował dziś naprawdę niezłym tempem, wyprzedzając w trakcie wyścigu kilku zawodników, których spodziewalibyśmy się przed Piotrkiem. Dzięki kilku upadkom zawodników przed sobą, zawodnik Althea Ducati awansował na 15. miejsce, które na ostatnim okrążeniu obronił przed Simone Corsim. To siódmy punkt Polaka w tym sezonie World Supersport.