Home / Inne / WSSP, Most: Huertas znów zwycięski! Biesiekirski z kolejną wywrotką

WSSP, Most: Huertas znów zwycięski! Biesiekirski z kolejną wywrotką

Adrian Huertas zwyciężył w drugim wyścigu 6. rundy mistrzostw świata Supersport w Moście, odnosząc tym samym szósty triumf z rzędu, i ósmy w tym sezonie. Jego przewaga w mistrzostwach wzrosła już do 46 punktów! Drugie miejsce zajął Stefano Manzi (Ten Kate Yamaha). Podium po karze dla Valentina Debise uzupełnił Yari Montella (Barni Ducati), którego szanse na walkę o tytuł mocno w ten weekend ucierpiały.

Niestety runda w Czechach nie była szczęśliwa dla Piotra Biesiekirskiego. Zawodnik Althea Ducati w 1. wyścigu został wywrócony przez innego zawodnika, a w 2. wyścigu sam przewrócił się, walcząc o 22. pozycję. Jego wyścig dobiegł końca na przekładce z pierwszego do drugiego zakrętu, na 7 okrążeń do mety. Po upadku Polak został zabrany do centrum medycznego. Na razie nie wiemy czy coś poważnego mu się stało, ale trzymamy kciuki i wierzymy, że wszystko jest w porządku. Kolejna runda za trzy tygodnie w Portimao, na torze, na którym Piotrek ma trochę więcej doświadczenia.